Jak się przygotować na spływ kajakowy?

Masz dość miejskiego zgiełku i smrodu spalin? Marzysz o aktywnym wypoczynku na łonie natury? Przyjedź na Kaszuby i weź udział w spływie kajakowym! Nie pływałeś nigdy kajakiem i nie wiesz, jak to jest? Oto kilka rad, jak się przygotować do spływu, aby był on niezapomnianą przygodą.

Sprawdź prognozę pogody i przygotuj odpowiednie ubranie. Pamiętaj, że niewielki deszcz czy zachmurzenie to nie jest żadna przeszkoda. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Weź także krem ochronny z filtrem, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Nie zapomnij zabrać telefonu z naładowaną baterią. Przyda się także aparat fotograficzny i lornetka, zwłaszcza jeśli fascynuje cie obserwacja ptaków. Zabierz wodę do picia i suchy prowiant, aby nie zabrakło ci sił w dopłynięciu do celu. Niech nie odstraszy cię wizja gryzących komarów. One muszą tu być, bo są pokarmem dla ptactwa wodnego. Wystarczy, że użyjesz jednego z wielu dostępnych na rynku środków odstraszających owady.

Który spływ kajakowy wybrać?

Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać ani którą rzeką wybrać, podpowiemy ci. Przyjedź na Kaszuby i zarezerwuj kajaki Lipusz to miejscowość przepięknie położona nad rzeką Wdą. Znajduje się tutaj przystań kajakowa, pole biwakowe, domek letniskowy oraz bezpłatny parking. A wokoło malownicze krajobrazy, bogactwo świata roślin i zwierząt oraz dzikie rzeki Wda, Słupia, Pilica i inne. Tu poczujesz, że jesteś częścią natury. Dotlenisz się i wzmocnisz kondycję. Jeśli chcesz mieć udaną przygodę, zadbaj o dobre towarzystwo. Zabierz ze sobą rodzinę lub grupę przyjaciół. Nie przejmuj się, jeśli nie wszyscy z towarzystwa chcą pływać kajakami. Na http://kajaki-domaszk.pl/wda.html można znaleźć ofertę, która obejmuje także wypożyczanie rowerów i odpoczynek wśród zieleni na polu biwakowym. Spacery po lesie oraz przejażdżki rowerowe to znakomita alternatywa dla wiosłowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + sześć =