Czas wolny

Jak się przygotować na spływ kajakowy?

Jak się przygotować na spływ kajakowy?

Vojtech Okenka/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masz dość miejskiego zgiełku i smrodu spalin? Marzysz o aktywnym wypoczynku na łonie natury? Przyjedź na Kaszuby i weź udział w spływie kajakowym! Nie pływałeś nigdy kajakiem i nie wiesz, jak to jest? Oto kilka rad, jak się przygotować do spływu, aby był on niezapomnianą przygodą.

Sprawdź prognozę pogody i przygotuj odpowiednie ubranie. Pamiętaj, że niewielki deszcz czy zachmurzenie to nie jest żadna przeszkoda. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Weź także krem ochronny z filtrem, aby uniknąć oparzeń słonecznych. Nie zapomnij zabrać telefonu z naładowaną baterią. Przyda się także aparat fotograficzny i lornetka, zwłaszcza jeśli fascynuje cie obserwacja ptaków. Zabierz wodę do picia i suchy prowiant, aby nie zabrakło ci sił w dopłynięciu do celu. Niech nie odstraszy cię wizja gryzących komarów. One muszą tu być, bo są pokarmem dla ptactwa wodnego. Wystarczy, że użyjesz jednego z wielu dostępnych na rynku środków odstraszających owady.

Który spływ kajakowy wybrać?

Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać ani którą rzeką wybrać, podpowiemy ci. Przyjedź na Kaszuby i zarezerwuj kajaki Lipusz to miejscowość przepięknie położona nad rzeką Wdą. Znajduje się tutaj przystań kajakowa, pole biwakowe, domek letniskowy oraz bezpłatny parking. A wokoło malownicze krajobrazy, bogactwo świata roślin i zwierząt oraz dzikie rzeki Wda, Słupia, Pilica i inne. Tu poczujesz, że jesteś częścią natury. Dotlenisz się i wzmocnisz kondycję. Jeśli chcesz mieć udaną przygodę, zadbaj o dobre towarzystwo. Zabierz ze sobą rodzinę lub grupę przyjaciół. Nie przejmuj się, jeśli nie wszyscy z towarzystwa chcą pływać kajakami. Na http://kajaki-domaszk.pl/wda.html można znaleźć ofertę, która obejmuje także wypożyczanie rowerów i odpoczynek wśród zieleni na polu biwakowym. Spacery po lesie oraz przejażdżki rowerowe to znakomita alternatywa dla wiosłowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*