Człowiek i styl

Jak ukołysać dziecko do snu?

Jak ukołysać dziecko do snu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narodziny dziecka zawsze przewracają życie do góry nogami. Bez względu na to, czy jest ono pierwsze, czy może już trzecie, na pewno kochacie je nad życie i zrobilibyście dla niego wszystko, co nie zmienia faktu, że czasem chcielibyście zrobić też coś dla siebie, choćby miał to być nieprzerwany przez kilka godzin sen.

Dzieci mają różne usposobienia. Jedne płaczą niewiele i potrafią dobrze przespać noc, inne wymagają stałej uwagi i ciągle są niespokojne. Problemy z zasypianiem dziecka, mogą być naprawdę sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie wiecie, czym mogą być spowodowane i jak im zaradzić. Jeśli wasze dziecko mimo waszych starań nie chce spać, jest na to sposób.

Bezpieczne środowisko

Noworodki, aby zasnąć potrzebują czuć się bezpiecznie, a gdzie czuły się zawsze najlepiej? W łonie matki. W ciemnym, ciasnym miejscu, gdzie słyszały ciągły jednostajny szum wód płodowych, a do snu kołysały ich matczyne ruchy. Dlatego warto postarać się o odpowiednie warunki, które skojarzą się waszemu dziecko z tym przyjemnym okresem.

Po pierwsze, warto zadbać o stałe pory drzemek i nocnego odpoczynku. Wprowadzenie takiej rutyny z pewności ułatwi szkrabowi szybsze zaśnięcie. Ciasne otulenie dziecka kocykiem, także pozwoli mu poczuć się bezpieczniej. Jeśli kładziecie je spać w ciągu dnia, dobrze jest zasłonić rolety, aby odciąć dopływ światła, który mógłby rozpraszać malucha. Metodą, która sprawdza się najczęściej jest zaś kołysanie, czy też bujanie dziecka, aż nie zaśnie.

Chusta, wózek, czy huśtawka – sposoby na bujanie

Warto wypróbować dostępne metody i sprawdzić, co sprawdzi się u was najlepiej. Niektórzy rodzice doceniają bliskość jaką daje mi noszenie dziecka w chuście, kiedy mogą być ciągle przy nim, jednocześnie zajmując się też innymi rzeczami. Inni po prostu wychodzą na spacer, a kołysanie się wózka sprawia, że niemowlę szybko zapada w sen. Kolejnym sposobem są huśtawki dla dzieci, które przy minimalnym wysiłku potrafią zapewnić szkrabowi przyjemne dla niego bujanie w zaciszu własnego domu. Z ich pomocą każdy rodzic znajdzie odrobinę czasu dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*