Człowiek i styl

Jak dobrze wypadać na zdjęciach za każdym razem?

Jak dobrze wypadać na zdjęciach za każdym razem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie uwielbiają robić sobie zdjęcia. Czy to na wakacjach, czy robiąc swoje hobby. Są też potrzebne do dokumentów, a te najlepiej robi firma ze strony fotopietura.pl. Czasami jednak nie jest łatwo uzyskać zdjęcie, które naprawdę się uda. Jest wiele czynników, które mogą sprawić, że będziesz źle wyglądać na zdjęciu: krzywy kapelusz lub okulary przeciwsłoneczne, źle dobrane tło, niepochlebna poza lub wyraz twarzy. Oto kilka wskazówek, jak robić lepsze autoportrety.

Światło

Zrób sobie selfie w naturalnym świetle. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że twoja twarz wygląda dobrze. Jeśli zrobisz zdjęcie w środku, może ono wyglądać bardzo płasko i nienaturalnie. – Stań nieruchomo i trzymaj swój telefon prosto. Nie poruszaj się zbytnio podczas robienia zdjęcia, w przeciwnym razie będzie wyglądało na rozmazane.

Kąt zdjęcia

Jeśli robisz zdjęcie swojej twarzy, to unieś telefon lekko do góry. Dzięki temu Twój podbródek będzie wyglądał na mniejszy, a cała twarz na szczuplejszą. Unikaj robienia selfie ze zbyt bliskiej lub zbyt dalekiej odległości. Jeśli jesteś zbyt daleko, sprawi to, że będziesz wyglądać grubo. Jeśli jesteś zbyt blisko, może to wyglądać tak, jakby kosmita patrzył w obiektyw aparatu!

Tło

Wybierz tło, które nie jest rozpraszające lub brzydkie. Najlepiej jest zrobić selfie przed czymś, co wzmocni zdjęcie, jak piękny krajobraz lub ocean. Jeśli robisz selfie przed nudnym tłem, spróbuj znaleźć takie, które nie będzie odwracać uwagi od Twojej twarzy. Jeśli chcesz zrobić selfie z przyjaciółmi, spróbuj znaleźć tło, które pokaże twarz każdej osoby. Możesz też zrobić grupowe selfie na tle czegoś ciekawego lub pięknego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*