Człowiek i styl

Jak godnie pożegnać bliską osobę?

Jak godnie pożegnać bliską osobę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożegnanie z bliską osobą jest zawsze bardzo trudnym i emocjonalnym przeżyciem. Godny pogrzeb jest jednym ze sposobów na to, aby poradzić sobie z nagromadzonymi emocjami. Jego organizacja pozwala przede wszystkim zająć myśli oraz pogodzić się ze stratą.

Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby?

Jednym ze sposobów na to, aby godnie pożegnać bliską osobę jest przygotowanie ceremonii pogrzebowej oraz załatwienie wszystkich związanych z tym formalności. Otrzymaną od lekarza kartę zgonu należy dostarczyć do wybranego zakładu, który zajmie się pochówkiem. To pracownicy tej placówki przewożą ciało do chłodni, w której jest ono przechowywane aż do momentu pogrzebu.

Trzeba pamiętać także o tym, aby zawiadomić urząd stanu cywilnego oraz złożyć dokumenty w zarządzie cmentarza. Należy także ustalić datę pochówku i powiadomić o niej najbliższe osoby. Można zdecydować się na wystawienie w dniu pogrzebu trumny z ciałem zmarłego w kaplicy lub w wybranym kościele, co pozwoli nam należycie pożegnać się ze zmarłym. Jeśli czujemy taką potrzebę możemy umówić się z osobą prowadzącą ceremonię, że wygłosimy krótką przemowę nad trumną. Wszystko zależy od tego, czy czujemy się na siłach, aby to zrobić.

Na grobie bliskiej osoby warto umieścić także ulubione kwiaty zmarłego z dołączoną ozdobną szarfą, na której możemy umieścić dowolny napis oraz znicze. Warto znaleźć sprawdzoną kwiaciarnię, która przygotuje dla nas ozdobny bukiet, jakim jest wiązanka pogrzebowa Kraków to jedno z miast, w którym taki zamówimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*