Biznes i usługi

Jak działa drukarka etykiet samoprzylepnych?

Jak działa drukarka etykiet samoprzylepnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli prowadzisz sklep lub magazyn, w którym przechowujesz różnego rodzaju produkty, zapewne wielokrotnie w swoim życiu używałeś drukarki etykiet samoprzylepnych. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa tego rodzaju urządzenie? W niniejszym tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Sposób działania drukarki etykiet

Drukarka do etykiet samoprzylepnych może tworzyć wydruki metodą termiczną albo termotransferową. W przypadku tej pierwszej drukarki otrzymujemy druk monochromatyczny, inaczej czarno-biały. Wynika to z faktu, że termiczne grzałki takiej drukarki wypalają w specjalnym papierze określony napis. Podczas, gdy głowica urządzenia pozostaje nieruchoma, papier pokryty termoaktywna substancją nieustannie przesuwa się pod głowicą. W określonym momencie grzałki wypalają na nim ciemniejsze ślady. W ten sposób powstaje wydruk.

Jeśli natomiast chodzi o wydruk metodą termotransferową sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Obraz jest uzyskiwany dzięki podgrzewaniu pigmentu, który można znaleźć na taśmie termotransferowej. Następnie pigment zostaje przeniesiony na wybrany przez nas materiał eksploatacyjny. W tym przypadku możemy zastosować taśmę żywiczną, tekstylną, woskową, a także woskowo-żywiczną.

Główne wady i zalety obu drukarek

Niewątpliwą zaletą drukarki termicznej jest niska cena uzyskania druku. Natomiast największą wadą fakt, że taki wydruk znika o wiele szybciej niż w przypadku druków z drukarki termotransferowej. Drukarka termotransferowa gwarantuje natomiast wysoką jakość i dużą trwałość wydruku, za którą jednak trzeba zapłacić więcej niż w przypadku drukarki termicznej.

Artykuł napisany we współpracy z Flexon- drukarnią etykiet i najklejek.
Interesują Ciebie naklejki plombowe ? Sprawdź ofertę drukarni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*