Nieruchomości i budownictwo

Jak przygotować dom do sprzedaży?

Jak przygotować dom do sprzedaży?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż domu potrafi być skomplikowaną sprawą. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości może okazać się kluczową kwestią. Niektóre ogłoszenia potrafią „wisieć” tygodniami, aż sprawa stanie się na tyle pilna, że właściciele często decydują się na obniżkę ceny, aby tylko sfinalizować transakcje. Najlepiej sprzedające się domy to te w, których nie czuć zapachu poprzedniego właściciela, a lista przyszłych spraw do zrobienie nie jest długości tej, zakupowej. Zadbaj o porządek, świeży zapach oraz pierwsze wrażenie klienta, a na pewno sprzedaż okaże się sukcesem.

Porządek przede wszystkim

Choć posprzątanie nieruchomości przed sprzedażą wydaje się banalne, często może być kluczową sprawą podczas oglądania mieszkania przez klientów. Spraw by dom był czysty i pachnący. Kwestią psychologiczna jest również przestrzeń i nasłonecznienie domu, zadbaj o przejrzystość szyb i okien. Do tego celu zaleca się zatrudnić fachowy serwis sprzątający. Pozwoli to skupić się na innych ważnych kwestiach. Ile za mycie okien? Czy serwis sprzątający jest drogi? W zależności od lokalizacji kompleksowe sprzątanie domu może wynieść nawet do 1.000 zł przy 100 m2 domu.

Home Staging

To bardzo szybka i efektowna metoda, by mocniej zainteresować ewentualnych nabywców. Chodzi o jak najlepsze wyeksponowanie domu, aby kupujący zwracał uwagę na jego zalety, a miejsca, mniej reprezentacyjne są sprytnie przysłonięte atutami. Technika z powodzeniem stosowana jest przez agencje sprzedaży nieruchomości. Potrafi ona znacznie zwiększyć cenę oraz czas sprzedaży. Dobrze przygotowany home staging, da Ci mocniejsza pozycje negocjacyjną, a kupującemu mniej argumentów za obniżeniem ceny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*