Mieszkanie

Jak przygotować miejsce do pracy w domu?

Jak przygotować miejsce do pracy w domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie z powodu szalejącego koronawirusa mnóstwo firm nakazuje swoim pracownikom wykonywanie obowiązków zawodowych z domu. Dotyczy to w szczególności księgowych, programistów, nauczycieli,, architektów, dziennikarzy, grafików, copywriterów, a także innych osób działających głównie na komputerze. Jeśli należymy do tej grupy, powinniśmy koniecznie zadbać o stworzenie w mieszkaniu komfortowego, w pełni ergonomicznego miejsca do pracy. Niezbędne są w nim oczywiście przede wszystkim meble w postaci solidnego biurka oraz wygodnego fotela. Wyjątkowo funkcjonalne modele posiada w swoim asortymencie firma https://www.chairman.pl.

Nie zapomnijmy o prawidłowym oświetleniu

Miejsce przeznaczone do pracy najlepiej jest zorganizować w odrębnym pomieszczeniu domowym, ale świetnie nadaje się do tego również sypialnia czy salon. Istotne jest jedynie, aby panująca w nim atmosfera mocno sprzyjała koncentracji oraz kreatywności. Wymagana jest zatem dobra izolacja od źródeł hałasu i łatwy dostęp do sieci elektrycznej.

Główny pożądany mebel to biurko z funkcją regulacji wysokości (stwarza możliwość perfekcyjnego dostosowania do wzrostu), wystarczająco szerokim blatem, głębokimi szufladami, przestrzenią na nogi, a także wydzielonym miejscem na komputer i wszelkie urządzenia peryferyjne (klawiatura, drukarka, kserokopiarka, głośniki itp.). Dobrym wyborem okaże się z pewnością klasyczna konstrukcja zaprojektowana w stylu skandynawskim. Nie obejdzie się bez fotela, który musi koniecznie posiadać średnio miękkie siedzisko i wyprofilowane oparcie z poduszką pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Zagwarantuje on utrzymanie właściwej postawy ciała, ograniczając tym samym dolegliwości bólowe.

Inne elementy niezbędne w każdym domowym kąciku do pracy to:

– regał komorowy na przybory i dokumenty – ułatwi zachowanie porządku

– oświetlenie – w postaci lampy sufitowej równomiernie rozjaśniającej wnętrze (ewentualnie panelu LED), niewielkiej lampki biurkowej oraz dwóch dodatkowych kinkietów ściennych

– tablica korkowa lub magnetyczna

–  dekoracje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*