Mieszkanie

Czego używa się podczas procesu hydroizolacji?

Czego używa się podczas procesu hydroizolacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hydroizolacja to specjalistyczny zabieg, którego celem jest zabezpieczenie konstrukcji budynku przed negatywnym działaniem wody i wilgoci. Warto podkreślić, że sama woda nie stanowi takiego zagrożenia, jak przenoszone przez nią substancje i związki chemiczne, mające szkodliwy wpływ na materiały izolacyjne i elementy obiektu (głównie fundamenty i ściany). Dlatego właściwa izolacja jest jedynym skutecznym sposobem na ochronę naszego obiektu mieszkalnego przed pojawianiem się pleśni i grzybów oraz powolnym niszczeniem elewacji. Jedną z bardziej znanych firm, która oferuje taką usługę jest http://kaiser-one.pl/hydroizolacja-katowice/.

Dobrej jakości materiały to gwarancja skutecznej ochrony

Skuteczność izolacji budynku zależy w dużej mierze od określenia jej typu (czy powinna być przeciwwodna, czy przeciwwilgociowa), doboru odpowiednich materiałów izolacyjnych, stanu podłoża i jego kształtu, a także możliwości technicznych uszczelnienia poszczególnych detali, takich jak dylatacje czy wpusty. W trakcie zabiegu hydroizolacji należy w pierwszej kolejności osuszyć fundamenty, a następnie usunąć stare elementy izolacji, uzupełniając wszelkie ubytki za pomocą następujących materiałów:

– środków bitumicznych – np. różnego rodzaju roztworów, mas uszczelniających, lepików asfaltowych czy pap
– materiałów mineralnych (bezszwowych) – bentonitów, mikrozapraw
– elementów z tworzyw sztucznych – m.in. folii, membran, polimerowych dyspersyjnych mas uszczelniających, czyli folii w płynie, a także powłok żywicznych
– materiałów służących do uszczelniania dylatacji i dziur – taśm oraz kitów

Jeżeli zależy nam, aby została wykonana fachowo taka hydroizolacja Dąbrowa Górnicza będzie odpowiednim miastem do poszukiwania specjalistycznej firmy mającej w ofercie tego typu zabiegi. Dysponują one bowiem najwyższej jakości materiałami, które z pewnością przetrwają co najmniej kilkanaście kolejnych lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*