Człowiek i styl

Jak przygotować rower na lato?

Jak przygotować rower na lato?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość przygotowań rowerów na lato jest możliwa do wykonania w domu. Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy to weryfikacja stanu technicznego pojazdu. Jeżeli rower nie wykazywał problemów z jazdą w okresie jesienno-zimowym oraz przechowywany był w ciepłym i suchym pomieszczeniu nie powinno być większych problemów.

Pielęgnacja i kontrola stanu technicznego pojazdu

Po wyjęciu roweru z garażu lub piwnicy, musimy go umyć z kurzu i pozostałego brudu. Do mycia wystarczy szczotka, gąbka i woda z płynem do naczyń. Powinniśmy dokładnie wyczyścić wszystkie części, łącznie z oponami. Dodatkową pomocą w kwestii mycia może być zakup odpowiedniego środka do czyszczenia, który oferuje nam sklep rowerowy Reda. Następnie ramę roweru polerujemy suchą szmatką, aby usunąć zacieki. Możemy dodatkowo użyć pasty do polerowania.

Aby wyczyścić łańcuch roweru warto zainwestować w specjalną spinkę, która ułatwia jego zdejmowanie i zakładanie. Łańcuch umieszczamy w pojemniku, który wypełniony jest benzyną ekstrakcyjną i wymieszać. Następnie należy wysmarować go specjalnym olejem przeznaczonym do łańcuchów rowerowych. Pamiętajmy, że łańcuch po smarowaniu powinien być mokry wewnątrz, a suchy na zewnątrz. Smarowanie może być także użyte do części takich jak mechanizm przerzutek, hamulce, czy gwinty od pedałów, aby nic nie skrzypiało podczas jazdy.

Przed jazdą sprawdzić również musimy ciśnienie w oponach, jeżeli jest zbyt niskie trzeba je dopompować. Dodatkowo trzeba zweryfikować działanie klocków hamulcowych, wycentrować opony, przejrzeć amortyzator, wysmarować linki, dokręcić śrubki i śmiało można ruszać w drogę. Jeżeli któraś z części będzie wymagała naprawy, elementy zastępcze znaleźć można na https://www.sporti.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*