Mieszkanie

Jak urządzić kącik do grillowania w swoim ogrodzie?

Jak urządzić kącik do grillowania w swoim ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie kącika grillowego w przydomowym ogrodzie. Jest to bowiem doskonałe miejsce do urządzania imprez dla rodziny i znajomych w okresie letnim, gdy panują wyjątkowo sprzyjające warunki pogodowe. Podstawowy wymagany element aranżacji to oczywiście funkcjonalny grill, bez którego nie byłoby możliwe przygotowanie smakowitych kiełbasek, warzyw, faszerowanych pieczarek czy szaszłyków. Warto zainteresować się w szczególności modelami firmy weber grill gazowy tej marki odznacza się bowiem wysoką wytrzymałością, komfortową obsługą i łatwością w czyszczeniu.

Pamiętajmy o atrakcyjnej roślinności

W omawianym kąciku najlepiej sprawdzi się wspomniany we wstępie mobilny grill gazowy, ewentualnie murowany (stacjonarny). Należy go usytuować w pewnej odległości od wszelkich zabudowań, ale jednocześnie wystarczająco blisko domu, tak aby przenoszenie produktów żywnościowych oraz naczyń nie sprawiało zbyt dużej trudności. Zaleca się wyłożenie gruntu pod konstrukcją kostką brukową bądź płytami betonowymi, a także doprowadzenie utwardzonej ścieżki, która zapewni optymalną wygodę poruszania się po zapadnięciu zmierzchu.

Poza tym duże znaczenie ma wyposażenie takiego miejsca w komfortowe meble dostosowane do przewidywanej liczby gości i ich potrzeb. Zaliczamy do nich sporej wielkości stół (drewniany lub plastikowy) oraz zestaw krzeseł z miękkim siedziskiem i wyprofilowanym oparciem (alternatywę stanowią ławeczki). Ciekawą opcją jest też z pewnością postawienie lekkiej kanapy i małego stolika kawowego. W trakcie aranżowania kącika grillowego nie powinnyśmy zapomnieć o obsadzeniu go odpowiednimi roślinami, które będą swoistą barierą gwarantującą prywatność. W tej roli sprawdzą się bukszpany, ligustry pospolite, tuje i ciszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*