Mieszkanie

Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage?

Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak powszechnie wiadomo, moda wraca co kilka lat, a zwrot ku stylistyce retro można zaobserwować od jakiegoś czasu. Nic dziwnego – owy design ma wiele zalet. Jak zatem zaprojektować wyjątkowe wnętrze właśnie w tym stylu? Podpowiadamy!

Vintage, czyli powrót do przeszłości

Charakterystyczne dla stylu retro są elementy, takie jak meble czy akcesoria pochodzące z minionych epok. Można je pozyskać na popularnych w ostatnich latach – pchlich targach. Niekiedy w tego typu miejscach znajdziesz nie tylko wyjątkowe dodatki vintage, lecz także meble. Często są zarazem nietuzinkowe estetyczne jak wysokie jakościowo.

Modernizm i klasyka mogą się łączyć

Drugą opcją jest zakup mebli stylizowanych na starodawne. Na rynku można znaleźć wiele oryginalnych i przyciągających wzrok mebli – w szczególności na stronie https://www.tcmeble.pl/sofy-fotele/. Sklep internetowy oferuje ciekawe komplety wypoczynkowe w finezyjnych kształtach. Do wyboru są między innymi nowoczesne kanapy i fotele wzorowane na styl vintage. Kwintesencja klimatu vintage to zestawienie barw takich jak brązowy, pomarańczowy, żółty czy beżowy. Warto wybierać przytłumione odcienie, dzięki czemu wnętrze bardziej upodobni się do mieszkań z lat 80 czy 90 minionego wieku. Z kolei, jeśli chodzi o podłogę i meble – drewno uwypukli retro charakter mieszkania. Do wnętrz w tym stylu często wybierana jest podłoga układana w jodełkę, lecz nie jest to reguła.

Mieszkania aranżowane w tym stylu charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem i naturalnością ze względu na obecność elementów drewnianych. Jeśli zatem zastanawiasz się jak stworzyć wyjątkowe miejsce do spędzania czasu, to styl retro będzie idealny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*