Technologie & IT

Do wykonywania jakich przedmiotów stosuje się cięcie laserem CNC i frezowanie?

Do wykonywania jakich przedmiotów stosuje się cięcie laserem CNC i frezowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka metali to kompilacja procesów w wyniku których poszczególne elementy przybierają inne kształty, rozmiary i właściwości. Zaliczamy do niej m.in. obróbkę skrawaniem polegającą na częściowym usuwaniu fragmentów materiału. Jednym z jej rodzajów jest frezowanie CNC. To technika wykorzystująca sterowanie komputerowe, która pozwala wykańczać nie tylko płaszczyzny, ale również powierzchnie posiadające kształt.

W porównaniu z metodą ręczną każdy manewr frezarki jest monitorowany przez komputer zewnętrzny. Inna technologia to cięcie laserowe CNC polegające na bardzo precyzyjnym rozdzielaniu metalu za pomocą gorącego strumienia lasera i mieszanki gazów. Znajduje ona zastosowanie do szlifowania biżuterii, pasków do zegarków ręcznych, jak również metalowych szyldów, plakietek do odzieży, czy liter. Z kolei frezarka typu CNC, poza obróbką metali czy tworzyw sztucznych, jest dość często używana do profilowania drewnianych mebli.

Gdzie możemy zamówić usługi związane z obróbką metali?

Realizacją zleceń związanych z obróbką metalowych przedmiotów zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa. Dysponują oni profesjonalnym sprzętem i nowoczesnym oprogramowaniem projektowym, które stanowi wsparcie dla tak zaawansowanych technologicznie metod. Ofertę jednego z takich przedsiębiorstw można znaleźć na https://www.valor-cnc.pl/ciecie-laserem/wroclaw. Skierowana jest ona najczęściej zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki temu nie tylko duże podmioty gospodarcze, ale również osoby prywatne mogą skorzystać z tego rodzaju usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*