Zdrowie

Nadaj skórze blask za pomocą witaminy E

Nadaj skórze blask za pomocą witaminy E
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina E bywa nazywana eliksirem młodości. Nie ma w tym wielkiej przesady, gdyż eliminuje ona wolne rodniki, mające wpływ na proces starzenia się organizmu. Jest ona również niezbędna do syntezy substancji przeciwzakrzepowych oraz regulacji przepuszczalności błon komórkowych. Nazywana jest też witaminą płodności. W kosmetologii wykorzystuje się jej właściwości przeciwstarzeniowe, nawilżające i natłuszczające do pielęgnacji skóry.

W jaki sposób stosować ją, żeby skóra odzyskała promienny wygląd?

Witamina ta należy do związków rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego w preparatach kosmetycznych występuje zazwyczaj w formie tłustych kremów lub serum. Witamina e do twarzy jest również dostępna w formie odżywczych ampułek olejowych. Zastosowanie tych preparatów pozwala odzyskać skórze sprężystość, elastyczność oraz młodzieńczy blask. Dzięki ich regularnemu aplikowaniu zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu. Kremy z witaminą E mają działanie odżywiające oraz nawilżające; pozwalają odbudowywać naturalną lipidową warstwę skóry, chroniącą twarz przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Pomadki z tym składnikiem chronią usta przed wysuszeniem i pękaniem.

W aptekach można kupić również witaminę E w kapsułkach miękkich. Preparat ten pozwala na wyrównanie jej niedoborów w organizmie. Taki sposób przyjmowania witaminy E ma wpływ na wygląd i kondycję skóry, która jest odżywiana, nawilżana i chroniona przed wolnymi rodnikami od wewnątrz. Konieczne jest jednak przestrzeganie zalecanego dawkowania. Witamina E, jako rozpuszczalna w tłuszczach, jest magazynowana w organizmie w tkance tłuszczowej. Jej nadmiar nie jest usuwany z organizmu wraz z moczem, dlatego należy uważać na możliwość jej przedawkowania. Oczywiście, nie dotyczy to preparatów stosowanych zewnętrznie.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*