Mieszkanie

Jak zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim?

Jak zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie własnego domu lub mieszkania to ogromne przedsięwzięcie, do którego każdy powinien odpowiednio się przygotować. Tylko staranny plan działania sprawi, że otrzymamy piękne i funkcjonalne zarazem wnętrza. Dużą popularnością cieszy się estetyka typowa dla skandynawskiej architektury wnętrz. Każdy, kto pragnie uzyskać podobne efekty, powinien kierować się kilkoma istotnymi zasadami. 

Przestronnie i przytulnie

Wnętrza tego rodzaju są przytulne i nowoczesne zarazem. Dominują w nich jasne, stonowane barwy, minimalizm oraz liczne nawiązania do natury. Dobrze będzie sięgać po takie kolory, jak między innymi: biały, różne odcienie beżu i szarości oraz brązowy. Podłogi powinny być drewniane i pozbawione wykładzin oraz dużych, przytłaczających dywanów. Znacznie lepiej w skandynawską estetykę wpiszą się niewielkie, puszyste dywaniki przypominające zwierzęce futra. Jeśli zaś chodzi o meble, wybierajmy te o prostych i regularnych kształtach, pozbawione zbędnych udziwnień.

Można zdecydować się na takie utrzymane w jednym kolorze, na przykład białym, albo po te wykonane poprzez połączenie dwóch różnych ale pasujących do siebie barw. Interesujące produkty dostępne są na stronie internetowej https://meblem4.pl/sklep,14,12-trend.html. W roli dodatków wspaniale sprawdzą się świeczki, ozdobne koce, doskonałe także jako narzuty na sofę, proste ramki na zdjęcia oraz duże lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Dzięki nim w mieszkaniu zrobi się jeszcze bardziej przytulnie i nabierze ono indywidualnego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*