Czas wolny

Jak zapewnić dobre oświetlenie na rowerze?

Jak zapewnić dobre oświetlenie na rowerze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poza dzwonkiem i hamulcami, światła są jednym akcesorium roweru, wymaganym w przepisach prawa. Obowiązkowe wyposażenie jednośladów w lampki ściśle wiąże się z bezpieczeństwem rowerzysty oraz bezpieczeństwem innych użytkowników dróg. Włączone lampki rowerowe sygnalizują innym obecność rowerzysty na drodze. Ma to zastosowanie nie tylko po zmroku czy nocą, ale również w bardzo słoneczne dni, szczególnie wtedy gdy słońce świeci prosto w oczy innych kierujących pojazdami.  

Dobre lampki to większe bezpieczeństwo

Chcąc zapewnić sobie najlepszą widoczność i tym samym bezpieczeństwo, warto zdecydować się na światła wysokiej jakości, wielofunkcyjne oraz takie, które posłużą nam przez długi czas https://lampki-rowerowe.pl. Szczególnie warte wyróżnienia są lampki działające w kilku trybach świecenia – zwykle światłem ciągłym oraz w kilku trybach pulsacyjnych o różnej częstotliwości. Funkcje kilku trybów posiadają zarówno lampki przednie jak i tylne. Wybierać możemy również wśród lampek zasilanych wymiennymi bateriami, oraz wśród tych ładowanych przez port USB. W przypadku świateł przednich warto zdecydować się na modele posiadające duże wartości lumenów, które są gwarantem dobrego oświetlenia drogi w czasie wieczornych lub nocnych podróży rowerem. 

Wybierając lampki, zdecydowanie warto zdecydować się na modele przeznaczone konkretnie do jazdy na rowerze, ponieważ wyposażone są one w elementy ułatwiające ich montaż na rowerze, mają specjalne konstrukcje, przystosowane do znoszenia wszystkich warunków pogodowych oraz są odporne na działanie brudu, piasku i błota. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*