Człowiek i styl

Jaki sprzęt będzie potrzebny do odbycia treningu z elektrostymulacją mięśni?

Jaki sprzęt będzie potrzebny do odbycia treningu z elektrostymulacją mięśni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczupła, wymodelowana sylwetka oraz jędrne ciało to marzenie, które można spełnić dzięki elektrostymulacji mięśni. Ta nowoczesna technika treningowa pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów przy niewielkiej intensywności wykonywanych ćwiczeń. EMS jest idealny dla osób, które nie mają wiele czasu w tygodniu. To również metoda, którą można stosować w każdym wieku, ze względu na jej bezpieczeństwo.

Jakie korzyści niesie elektrostymulacja mięśni?

Trening odbywa się w specjalnym kombinezonie. Dopasowany do ciała, lekki i nieograniczający ruchów strój posiada elektrody, które w czasie ćwiczeń fizycznych będą pobudzać mięśnie. W kieszeni bodów znajduje się konektor, który bezprzewodowo łączy się z aplikacją. Dzięki urządzeniu do treningu EMS wysyłane są impulsy elektryczne do ciała. Prowadzący sesję korzysta z aplikacji, dzięki której dostosowuje program i intensywność ćwiczeń. Elektrostymulacja nie obciąża organizmu w takim stopniu jak tradycyjny wysiłek na siłowni. Stymulowanie włókien mięśniowych sprawia, że organizm wykonuje intensywny wysiłek. Pobudzony zostaje metabolizm, co skutkuje utratą zbędnych kalorii. Impulsy wzmacniają układy ruchu, nie obciążając przy tym stawów. Trening EMS to również świetna okazja na rozluźnienie całego ciała i zgromadzenie energii.

Elektrostymulacja zyskuje popularność, dzięki wydajności i lekkości ćwiczeń. Ta metoda pozwala na osiągniecie szczupłej czy umięśnionej sylwetki w krótkim czasie. Trening nie jest męczący i można go wykonywać w celu relaksacji po ciężkim dniu. EMS to technika, którą bez wątpienia warto wypróbować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*