Mieszkanie

Jaki typ praktycznych ozdób na okno wybrać?

Jaki typ praktycznych ozdób na okno wybrać?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Osłony okienne to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Spełniają wiele funkcji, w zależności od tego na jaki model się zdecydujemy. Mowa tutaj przede wszystkim o względach estetycznych. Nie można nie zauważyć, że osłony, wymiennie również określane ozdobami, pełnią charakter dekoracyjny. Wpływają na wystrój danego pomieszczenia, nadają mu wyrazistości lub idealnie współgrają z przyjętą stylistyką. W zależności od materiału oraz koloru mogą zdecydować o ostatecznym wizerunku pomieszczenia. Drugą kwestią są względy praktyczne. Osłony pozwalają skutecznie ochronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zapewniają cień w domu i mieszkaniach, zabezpieczając przed wysoką temperaturą.

Wiele z nich ułatwia również skuteczne zaciemnienie wnętrza, co jest szczególnie istotne w sypialniach przed pójściem spać. Ich kolejną zaletą jest osłanianie wnętrza domu przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów, ponieważ zasłaniają do niego dostęp. Tym samym nikt nie jest w stanie zobaczyć dokładnie, co dzieje się w salonie czy kuchni. Kolejnym praktycznym aspektem jest zabezpieczenie przed dostępem owadów i insektów, których obecność jest szczególnie uciążliwa latem. Jak widać w tym prostym podsumowaniu, osłony mają ogromne znaczenie, które uzależnione jest przede wszystkim od ich rodzaju. Które zatem wybrać, biorąc pod uwagę aspekt praktyczny?

Ładne i eleganckie rolety rzymskie

Ten produkt skierowany jest przede wszystkim dla klientów, którzy doceniają kreatywność, elegancję oraz oryginalny styl. Nie zapominając jednocześnie o funkcjonalności. Z rzymskich rolet korzysta się łatwo, a sam ich montaż nie sprawia żadnych trudności. Wystarczy szyna znajdująca się na suficie lub ścianie, do której za pomocą rzepa przypina się roletę. Taki sposób montażu powoduje, że równie łatwo ją zdjąć, odświeżyć i ponownie zawiesić, bez utraty jakości.

Ponadto posiada właściwości zaciemniające, dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon, gdzie zależy nam na zachowaniu prywatności lub ograniczeniu dostępności światła. Dostępne są w różnorodnych kolorach i wzorach, a także wykonane z rozmaitych materiałów. W ten sposób wybór można dopasować do swoich potrzeb i wymagań konkretnego pomieszczenia.

Praktyczne moskitiery

Moskitiera ramkowa montowana na oknie gwarantuje swobodny przepływ powietrza, jednocześnie powstrzymując dostęp niepożądanych owadów. Zapobiega przedostawaniu się komarów, muszek, os i bąków, a także zwierząt domowych, które czasami uciekają przez okna podczas zmniejszonej czujności właścicieli. Zaletą tego rodzaju osłony jest również jej prosty montaż, który nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Poradzi sobie z nią niemal każdy. Kolejnym jej atutem jest równie szybki demontaż, który nie pozostawia nawet najmniejszych śladów na ramie okiennej. Moskitiera jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach. Zakładana jest na standardowe okna. Skutecznie pomaga niwelować wizyty  nieproszonych gości, tym samym zapewniając niczym niezmącony relaks.

Za każdym razem produkt dostosowywany jest do wymiarów okna, dzięki czemu jego efektywność jest idealna. Każda tego typu osłona wykonana jest najczęściej z siatki z włókna szklanego, którą dodatkowo pokrywa PCV. Gęsty splot blokuje przemieszczanie się nawet bardzo małych owadów, ale nie wpływa na cyrkulację powietrza. Kolor siatki nie wyróżnia się na tle okna, stanowiąc z nim spójną całość. Produkt montowany jest przy pomocy haczyków, po zewnętrznej stronie, dzięki czemu wciąż można można ozdobić okna żaluzjami czy roletami. Siatka znajduje się na aluminiowym profilu, którego kolor można wybrać spośród dostępnej gamy barw i dopasować do okna.

Klasyka stylu, czyli żaluzje

Jedną z najczęściej wybieranych osłon okiennych są właśnie żaluzje. Wspaniale współgrają nie tylko z wystrojem domowych wnętrz, ale także biurowych pomieszczeń. Pozwalają przede wszystkim na regulację poziomu oświetlenia. Poszczególne rodzaje różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań są modele drewniane. Wspaniale odnajdują się w skandynawskich i minimalistycznych aranżacjach, a także industrialnych, surowych wnętrzach. Kolejnym rozwiązaniem są żaluzje wykonane z PCV, najczęściej w klasycznej bieli. Będą one znacznie lżejsze, ale dostępność kolorów jest szersza niż w przypadku drewna.

Nie kończą się tylko na białych. Jeśli najważniejszym czynnikiem, decydującym o ostatecznym wyborze jest trwałość, to najlepiej sprawdzają się nowoczesne żaluzje aluminiowe wykonane z poliestru. Podobnie jak omówione wyżej osłony, także te, świetnie zaciemniają pomieszczenie oraz chronią przed spojrzeniami sąsiadów. Doskonale sprawdzą się w biurze zaaranżowanym w domu, ponieważ odpowiednia ich regulacja zapobiega oślepianiu albo powstawaniu na monitorze plam, uniemożliwiających widoczność wyświetlanych treści. To również dobre rozwiązanie ze względu na sporą różnorodność wyboru, dzięki czemu można dobrać produkt idealny do potrzeb. Aby odpowiednio spełniały swoją funkcję, muszą odpowiadać wymiarom szyby. Można także regulować ich wysokość i stopień opuszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*