Człowiek i styl

Jakie kroki należy podjąć, aby stać się profesjonalnym coachem?

Jakie kroki należy podjąć, aby stać się profesjonalnym coachem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zostać profesjonalnym coachem, trzeba mieć odpowiednie umiejętności i wiedzę. Musisz także umieć podejmować dobre decyzje dotyczące swojej kariery coachingowej.

Możesz zacząć od poświęcenia trochę czasu ze swojego napiętego harmonogramu i zastanowienia się, jaki rodzaj coachingu chcesz uprawiać i gdzie na świecie chcesz żyć.

Będziesz musiał również zdecydować, czy chcesz pracować dla siebie, czy pracować dla organizacji. Jeśli zdecydujesz, że praca dla siebie jest dla Ciebie, to jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o tym, ile pieniędzy powinieneś pobierać za swoje usługi, kim będą Twoi klienci, itp.

Podstawowe czynności jakie należy podjąć w kwestii stania się coachem

1) Znajdź mentora. Możesz uczyć się od każdego, ale najlepiej znaleźć kogoś, kto ma to, co chcesz i jest skłonny podzielić się z Tobą swoją wiedzą. Jeśli mają jakieś doświadczenie trenerskie, tym lepiej.

2) Zdobądź szkolenie. Istnieje wiele różnych rodzajów szkoleń coachingowych, które oferowane są przez renomowanych przedstawicieli na rynku, jak chociażby Meritum. Są one realizowane w formie online, osobiście, jak i w pracy (na przykład pracując jako stażysta w firmie). Istnieje również wiele organizacji, które oferują kwalifikacje i certyfikaty coachingowe – takie jak International Coach Federation (ICF) – które zapewniają znormalizowane poziomy nauki i oceny w różnych podejściach coachingowych.

3) Zdobądź doświadczenie w pracy z klientami lub innymi coachami podczas okresu szkolenia. Da Ci to pojęcie o tym, jak coaching działa w praktyce i jak skuteczny może być dla klientów.

4) Załóż własną firmę lub znajdź pracę w organizacji, która świadczy usługi coachingowe dla klientów lub pracowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*