Biznes i usługi

Jakie maszyny są potrzebne w szwalni?

Jakie maszyny są potrzebne w szwalni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szycie i przerabianie rozmaitych elementów garderoby to usługa ciesząca się w naszym kraju dużą popularnością. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok pojawia się coraz więcej szwalni specjalizujących się w tym zakresie. Aby praca odbywała się w nich sprawnie, muszą być wyposażone w szereg różnorodnych maszyn. Jednymi z niezbędnych tam sprzętów są m.in. specjalne stebnówki przemysłowe – wiele niezawodnych modeli posiada w swojej ofercie sklep online: https://szyj.pl/stebnowki-przemyslowe.

Pamiętajmy o urządzeniach przeznaczonych do prasowania

Wspomniane we wstępie stebnówki okazują się niezbędne m.in. w trakcie lamowania, marszczenia, wszywania taśm czy pikowania. Oprócz nich w każdej szwalni powinny się znaleźć funkcjonalne owerloki, które służą do zabezpieczania brzegów tkanin przed nieestetycznym strzępieniem oraz pruciem, a także mogą być wykorzystane do łączenia elementów garderoby i wykonywania dekoracyjnych ściegów. Kolejnymi pożądanymi sprzętami są profesjonalne dziurkarki, idealnie nadające się do estetycznego obszywania wszelkich dziurek ściegiem stebnówkowym bądź łańcuszkowym. W tej kategorii wyróżniamy dwa główne modele – bieliźniane (do pracy z cienkimi tkaninami) oraz odzieżowe (do grubych materiałów).

W żadnej porządnej szwalni nie obejdzie się ponadto bez zaawansowanych urządzeń prasujących w postaci żelazek przemysłowych, pistoletów parowych czy szczotek parowych. Umożliwiają one szybkie nadanie ubraniom pożądanego wyglądu poprzez wyeliminowanie nawet najmniejszych zagnieceń. Pozostałe istotne maszyny to klejarki do uszczelniania szwów, krajarki do cięcia, lamowniki i guzikarki do przyszywania guzików płaskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*