Człowiek i styl

Jakie typy zapalniczek wyróżniamy?

Jakie typy zapalniczek wyróżniamy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalniczki to produkty, które służą do zapalania papierosów. Ich działanie polega na wytworzeniu niewielkiego płomienia, który zazwyczaj służy do zapalania papierosów lub cygar. Zapalniczki występują w różnych wersjach oto kilka z nich:

Zapalniczki Zippo.

Jest to klasyczna, prosta i niezawodna zapalniczka. Te zapalniczki istnieją od dawna i każdy palacz o nich wie. Główną zaletą zapalniczek Zippo jest to, że można je ponownie napełniać, ponieważ jest to zapalniczka na benzynę i można ją używać w każdych warunkach pogodowych.

Zapalniczki krzemienne.

Ten typ zapalniczek wygląda jak eleganckie, zabytkowe pudełko zapałek. W rzeczywistości jest to mała latarka, która zapala się po uderzeniu krzemieniem o stal, którą można znaleźć w każdym sklepie. Zapalniczki krzemienne są wygodne, ponieważ można ich używać nawet w wilgotnych warunkach, ale mają jedną poważną wadę: wytwarzają sadzę i dym, które mogą podrażniać oczy i płuca.

Zapalniczki butanowe.

Zapalniczki te są bardzo popularne wśród palaczy, ponieważ są kompaktowe, lekkie i łatwe w użyciu. Płyn do zapalniczek butanowych szybko wyparowuje w kontakcie z powietrzem lub w przypadku zbyt dużego ciśnienia wewnątrz zapalniczki co zdarza się przy próbie jej zapalenia, co oznacza, że będziesz musiał go często wymieniać praktycznie co dwa tygodnie. Butan wytwarza również szkodliwe substancje podczas spalania, dlatego nie powinien być używany w pomieszczeniach zamkniętych lub w pobliżu otwartego ognia a szczególnie w pobliżu twarzy. 

Zapalniczki elektryczne

Zapalniczki elektryczne są popularne wśród tych, którzy chcą unikają zapachu butanu i możliwości pożaru związanego z jego użyciem. Są również wygodne, ponieważ nie wymagają uzupełniania, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci płynu do zapalniczek lub będziesz musiał kupować nową co dwa tygodnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*