Mieszkanie

Jakie właściwości materacy do spania są istotne?

Jakie właściwości materacy do spania są istotne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele typów materaców, które różnią się właściwościami i przeznaczeniem. Mogą one być zbudowane z pianki, zawierać sprężyny, a także specjalne strefy, które dostosowane są do ciężaru poszczególnych partii ciała. Pianki wykorzystywane do ich produkcji charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki czemu mogą dopasowywać się do kształtu ciała śpiącej osoby, a następnie, w krótkim czasie odzyskują swoją pierwotną formę.

Z kolei materace sprężynowe uznawane są za wyjątkowo trwałe, a dzięki obecności pustych przestrzeni w ich wnętrzu możliwa jest skuteczna wentylacja, co czyni je szczególnie przyjaznymi dla osób borykających się z alergiami. Kolejną ważną cechą jest także stopień twardości. Określa się go za pomocą czteropoziomowej skali (H1, H2, H3 i H4). Warto również zwrócić uwagę na produkty o zmiennej twardości, np.dostępny w sklepie Hevea Duo Activia to jeden z materacy, który posiada dwie strony — twardą oraz średnio twardą. Dzięki temu „rośnie wraz z dzieckiem”, gdyż twarda strona zalecana jest dla niemowląt, a średnio twarda dla starszych dzieci.

Czym należy kierować się przy wyborze? 

Dobór odpowiedniego materaca jest kwestią bardzo ważną, gdyż w znacznej mierze odpowiada za komfort snu oraz poranne samopoczucie. Niekorzystne ułożenie ciała może być przyczyną dolegliwości bólowych kręgosłupa — szczególnie w części szyjnej i lędźwiowej. Twardość materaca powinna być dobierana według indywidualnych potrzeb. Zwykle przyjmuje się, że im więcej dana osoba waży, tym twardszy materac jest zalecany. Należy również zwrócić uwagę na pozycję przyjmowaną we śnie oraz ewentualne problemy zdrowotne. Na stronie https://hevea.krakow.pl/ dostępna jest szeroka gama materaców o różnych parametrach, dzięki czemu możliwe jest znalezienie produktu odpowiadającego własnym potrzebom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*