Biznes i usługi

Jakimi typami spraw zajmuje się adwokat?

Jakimi typami spraw zajmuje się adwokat?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy potrzebujesz pomocy prawnej, może to być zastraszający proces, aby znaleźć odpowiedniego adwokata dla swojej sprawy. Jeśli szukasz prawnika, to najlepiej wiedzieć, jaki rodzaj spraw obsługują.

Podczas gdy adwokaci obsługują wiele różnych typów spraw, istnieją trzy główne typy, że adwokaci specjalizują się w:

Urazy osobiste 

Są to pozwy wniesione przez jedną osobę przeciwko innej osobie lub podmiotowi, który spowodował szkody lub obrażenia powoda. W sprawach dotyczących obrażeń ciała, powód szuka odszkodowania za szkody spowodowane przez kogoś innego zaniedbania lub zamiar. Może to obejmować rachunki medyczne, utracone zarobki, ból i cierpienie oraz inne szkody związane z ich obrażeniami.

Obrona karna 

Prawnicy obrony karnej bronią osób oskarżonych o łamanie prawa w sądzie karnym. Mogą również reprezentować osoby oskarżone o naruszenie przepisów administracyjnych regulujących takie rzeczy jak wykroczenia drogowe lub używanie broni na terenie szkoły, jeśli skutkuje to zawieszeniem lub wydaleniem. Prawnicy obrony karnej mogą również reprezentować firmy, które zostały oskarżone o naruszenie przepisów karnych, takich jak uchylanie się od płacenia podatków lub naruszanie przepisów antymonopolowych.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne obejmuje wiele różnych obszarów, w tym rozwód, opiekę nad dziećmi i prawa do odwiedzin, płatności alimentów dla dzieci i płatności alimentów dla małżonków (alimenty).

Jeśli potrzebujesz skorzystać z tego typu usług, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://kancelaria-ppz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*