Biznes i usługi

Na czym polega logistyka kontraktowa?

Na czym polega logistyka kontraktowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka kontraktowa, znana również jako logistyka strony trzeciej, to usługa, z której korzystają firmy w celu zarządzania swoim łańcuchem dostaw. Dostawcy logistyki zewnętrznej zajmują się całym procesem dostarczania towarów do klientów, co może być bardzo złożone. Mogą zajmować się wszystkim, od przyjęcia produktów, poprzez ich pakowanie, aż po wysyłkę.

Termin „logistyka kontraktowa” może być mylący, ponieważ nie oznacza on, że podpisujesz umowę z dostawcą 3PL. Oznacza to po prostu, że zlecasz im całość lub część swoich wymagań dotyczących zarządzania łańcuchem dostaw, zamiast robić to samodzielnie.

Korzyści z wykorzystania logistyki kontraktowej dla Twojej firmy

Istnieje wiele korzyści z korzystania z logistyki kontraktowej dla Twojej firmy, w tym:

Wydajność

Dostawcy logistyki kontraktowej często mają większe doświadczenie niż mniejsze firmy w zarządzaniu złożonymi łańcuchami dostaw, aby jak najszybciej dostarczyć produkty z punktu A do punktu B. Oznacza to, że możesz skupić się na tym, co najważniejsze – prowadzeniu firmy – podczas gdy oni zadbają o dostarczenie towarów na czas i w ramach budżetu.

Dostępność

Nie musisz się martwić o posiadanie wystarczającej liczby pracowników, którzy są w stanie wypełnić określone role w firmie, ponieważ niektórzy dostawcy zewnętrzni oferują pełnoetatowych pracowników.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to sprawdź stronę: https://www.scandinavian.com.pl/logistyka-kontraktowa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*