Biznes i usługi

Kiedy potrzebny jest nam psychoterapeuta?

Kiedy potrzebny jest nam psychoterapeuta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia to proces leczenia problemów psychicznych, emocjonalnych i behawioralnych poprzez rozmowę o nich z kimś, kto studiował ludzki umysł i zachowanie. Niektórzy nazywają to „doradztwem”, ale terminy „terapeuta” i „doradca” nie są zamienne. Kiedy używamy terminu „terapeuta”, mamy na myśli osobę, która przeszła specjalistyczne szkolenie w zakresie doradztwa lub psychoterapii – co wykracza poza zwykłe wysłuchanie Twojej historii.

Nie ma jednego podejścia lub techniki, która działa dla wszystkich. Celem terapii jest pomoc w nauczeniu się nowych sposobów myślenia, odczuwania i zachowania, które pozwolą Ci prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie.

Dlaczego ludzie szukają psychoterapii?

Wszyscy doświadczamy trudności w tym czy innym czasie, ale niektórzy ludzie mają ciągłe problemy, z którymi trudno im sobie poradzić samodzielnie. Inni do tej pory zwykle radzili sobie z wyzwaniami życia, ale ostatnio wydarzyło się coś, co powoduje u nich znaczny niepokój. Niektórzy przychodzą na terapię, ponieważ chcą uzyskać pomoc w rozwiązaniu konkretnych problemów, które teraz wydają się ważne, ale w przyszłości mogą nie być aż tak istotne (np. problemy w związku). Inni przychodzą, ponieważ chcą zmienić swoje życie w bardziej fundamentalny sposób. Niektórzy ludzie myślą, że psychoterapia jest przeznaczona tylko dla osób „szalonych” lub cierpiących na choroby psychiczne, ale to wcale nie jest prawda. Psychoterapia to po prostu sposób na rozmowę o tym, co dzieje się w Twoim życiu z kimś, kto będzie Cię uważnie słuchał i pomoże Ci dowiedzieć się, jak poradzić sobie z jakimiś trudnościami. Dobrego psychoterapeutę znajdziesz chociażby na stronie https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/bielany/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*