Czas wolny

Jak wygląda strój treningowy do Taekwondo?

Jak wygląda strój treningowy do Taekwondo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie niektórych dyscyplin sportowych wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego ubioru. Takim przykładem są np. doboki Taekwondo to sztuka walki, której zawodnicy zakładają strój treningowy składający się z trzech części: bluzy (Sang-i), spodni (Ha-i) oraz pasa (Ti). Jest on koloru białego, pozbawiony jakichkolwiek ozdób i zbędnych wzorów.

Warto wiedzieć

Na bluzie po lewej stronie umieszczony jest emblemat Polskiej Federacji Taekwon-do, natomiast na lewym rękawie – naszywka z logo klubu. Na plecach wyhaftowany jest wzór składający się z pionowej części (koreański zapis słowa Taekwon-do) oraz umieszczonego nad nim tłumaczenia angielskiego. Doboki posiadają metki z logo, a także plisy ze znakiem Polskiej federacji. Mają bardzo prosty krój, pozbawiony zamków i rzepów. Bluzy mistrzów mają zaś czarne obszycia.

Kolejnym elementem stroju jest pas, którego szerokość wynosi 5 cm. Dostępne są jego dwie wersje (jednokolorowe lub dwukolorowe), które przyznawane są w zależności od stopnia zaawansowania w danej dyscyplinie. Każdy pas zakończony jest żakardem, czyli płaskim haftem z logo Polskiej Federacji Taekwon-do.

Ostatnim elementem stroju sportowego są spodnie, które powinny być dopasowane. Dla ułatwienia w nogawkach umieszczony jest klin, który umożliwia swobodne wykonywanie technik nożnych. Powinny one sięgać do wysokości stopy. Na ich zewnętrznych stronach znajduje się wyhaftowany skrót “ITF”, który oznacza styl tradycyjny. Każdy zawodnik zobowiązany jest do utrzymania stroju w czystości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*