Bez kategorii

Kiedy warto stosować gięcie blachy?

Kiedy warto stosować gięcie blachy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gięcie blachy jest najczęstszym sposobem kształtowania blachy. Proces ten daje najlepsze rezultaty w przypadku cieńszych materiałów, ale może być stosowany do prawie każdej grubości blachy stalowej lub aluminiowej. Gięcie jest procesem addytywnym; dodaje materiał w precyzyjnym miejscu i kierunku, osiągając złożone kształty z niewielką ilością dodatkowych odpadów materiałowych.

To proces

Gięcie blachy to proces, który pozwala nam tworzyć obiekty o różnych kształtach, które są łatwe do złożenia w 3D. Jest on stosowany od tysiącleci do tworzenia wszelkiego rodzaju obiektów metalowych, od garnków do gotowania, broni i zbroi do przedmiotów dekoracyjnych, takich jak biżuteria. W istocie, gięcie blachy pozwala na łatwe kształtowanie metalu bez konieczności stosowania wielu kosztownych urządzeń lub skomplikowanych metod.

Gdzie jest wykorzystywane?

Gięcie blachy może być wykorzystywane do prawie każdej aplikacji, w której szukasz niestandardowej formy. Jeśli musisz zrobić nieregularny kawałek blachy, to ta forma obróbki metalu jest idealna. Firma Valor CNC oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie. Warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*