Zdrowie

Kompleksowa rodzinna opieka medyczna

Kompleksowa rodzinna opieka medyczna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Będąc rodzicem, szczególną uwagę zwracamy na zadbanie o zdrowie swoich najbliższych, a także swoje własne. Chcemy mieć pewność, że opieka medyczna, na którą się zdecydujemy będzie kompleksowa i świadczona na najwyższym poziomie. Szczególnie kiedy myślimy o najmłodszych członkach naszej rodziny, których zadaniem jest prawidłowy rozwój – trzeba więc poświęcać im dużo uwagi w tym najbardziej formatywnym dla nich okresie życia. 

Na co warto zwracać uwagę decydując się na usługi medyczne, które zadbają o zdrowie całej rodziny?

Lekarzem pierwszego kontaktu powinien być lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w przychodni, do której jesteśmy zapisani. W przypadku dzieci, usługi medyczne świadczone powinny być przez pediatrę, który specjalizuje się w specyfice chorób dziecięcych. Warto zaznaczyć, iż lekarza pierwszego kontaktu można zmienić dwukrotnie w ciągu roku bez żadnych opłat, możemy więc zdecydować się na najbardziej nam odpowiadającego, w dowolnej przychodni. Lekarz pierwszego kontaktu, w razie konieczności skieruje na dalszą diagnostykę bądź do lekarza specjalisty. 

Dobrze jest też pamiętać o zrobieniu istotnych badań profilaktycznych, które mogą wskazać, że z organizmem dzieje się coś nieprawidłowego. Dla dorosłych oraz dzieci, jednym z takich badań jest morfologia krwi. W przypadku niemowląt, jest to m.in. USG bioderek https://familymedica.waw.pl/poradnik/usg-bioderek-u-niemowlat-co-kazdy-rodzic-powinien-wiedziec/.

Zdrowie psychiczne jest równie ważne, co fizyczne!

Poza zadbaniem o zdrowie somatyczne, dobrze jest skonsultować różne trudności natury emocjonalnej czy społecznej z psychologiem. Szczególnie dzieci mogą mieć problemy z odnalezieniem się w grupie rówieśniczej czy nieśmiałością. Dorośli natomiast często cierpią na dolegliwości stresowe czy zaburzenia nastroju. Warszawa posiada szeroką ofertę usług psychologicznych – psycholog Ursus może pomóc pokonać pojawiające się trudności i poprawić jakość życia każdego z członków rodziny,

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*