Technologie & IT

Kto może wynająć samochód?

Kto może wynająć samochód?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczając samochód należy zwrócić szczególną uwagę na warunki umowy proponowane przez firmę. Bardzo często wypożyczalnia wymaga od użytkownika, żeby spełniał szereg warunków, by w ogóle istniała możliwość wypożyczenia pojazdu (sprawdź przykładowo: wynajem samochodów Warszawa). Kto może wynająć samochód?

  1. Najczęstsze ograniczenie związane jest z wiekiem kierowcy. Minimum to 18 lat. W większości wypożyczalni uzależnia się klasę samochodu od wieku kierowcy i tak bardzo często auta klasy średniej można wypożyczyć dopiero po ukończeniu 21 lat, a klasy wyższej 24 lub 25 lat. Zdarzają się także wypożyczalnie, które w ogóle nie wypożyczają samochodów młodszym kierowcom, lub pobierają dodatkową opłatę jeśli kierowca ma mniej niż 25 lat.
  2. Staż za kierownicą również jest ważny. Zazwyczaj trzeba posiadać prawo jazdy przynajmniej przez rok, żeby móc wypożyczyć jakikolwiek samochód. Równie często i tutaj uzależnia się klasę samochodu od doświadczenia i często pojazdy wyższej klasy można wypożyczyć dopiero, gdy spędzimy 2, a nawet 3 lata za kółkiem.
  3. Osoba wypożyczająca samochód musi mieć przy sobie komplet dokumentów – prawo jazdy, dowód lub paszport. Przy wynajmie samochodu jest również wymagane posiadanie karty kredytowej, bądź debetowej wypukłej na której będą zablokowane środki stanowiące kaucje za wypożyczony samochód.
  4. Coraz bardziej popularne staje się również ograniczenie, które mówi o tym, że osoby, które mają w swojej karierze wypadek spowodowany z ich winy muszą uiścić większą kaucję, dodatkową opłatę, bądź nie dostaną oni w ogóle możliwości wypożyczenia auta.

Artykuł napisany we współpracy z Autolux – Rent a car.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*