Technologie & IT

Przekładnia ślimakowa – sposób na poprawne funkcjonowanie każdego typu napędu

Przekładnia ślimakowa – sposób na poprawne funkcjonowanie każdego typu napędu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przekładnia ślimakowa to rodzaj uniwersalnego motoreduktora, który gwarantuje poprawne działanie każdego rodzaju napędu. Ponadto lepiej sprawdza się w aplikacjach, które wymagają tak zwanej samohamowności. Proces ten powoduje wytwarzanie znacznego tarcia, ale nie wpływa na zmniejszenie wydajności czy awarię przekładni. Wszystko za sprawą wysokiej klasy motoreduktora ślimakowego. Strona internetowa: https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/ wyjaśnia specyfikę jego działania i oferuje w sprzedaży ten produkt.

Motoreduktor ślimakowy jako element przenoszący duże obciążenia

Producenci oferują kilka rodzajów motoreduktorów ślimakowych. Są one zróżnicowane między innymi pod względem typu mocowania; wyróżniamy: uniwersalne, kołnierzowe lub z użyciem ramienia reakcyjnego.

Różnią się one także pod względem wielkości mechanicznych czy materiału zastosowanego do ich produkcji – w tym celu używa się przede wszystkim aluminium i żeliwa. Podstawową ich cechą jest jednak to, że wykorzystywane są do tworzenia napędów. Ich konstrukcja pozwala na łączenie z pozostałymi elementami np. przystawką zębatą czy wariatorem. Zapewniają prawidłową współpracę z innymi komponentami napędu, dzięki czemu możliwe jest przenoszenie obciążenia w dużej skali. Ponadto motoreduktor ślimakowy może być wykorzystywany zarówno jako przekładnia, jak i hamulec. W ten sposób nie ma konieczności używania dwóch oddzielnych komponentów, które realizują wymienione funkcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*