Mieszkanie

Małe, lecz przydatne akcesoria łazienkowe

Małe, lecz przydatne akcesoria łazienkowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ służy do wykonywania licznych czynności o charakterze pielęgnacyjnym i higienicznym. Według nieoficjalnych szacunków większość ludzi spędza w nim nawet około trzy lata swojego życia. Warto zatem urządzić to wnętrze w sposób bardzo przemyślany, wstawiając nie tylko meble i elementy armatury użytkowej, ale również drobne, a jednocześnie niezwykle praktyczne akcesoria. Doskonałym przykładem są choćby dozowniki mydła w płynie.

Pamiętajmy o elementach ściennych

Jednymi z podstawowych akcesoriów przeznaczonych do zamontowania w łazience są wieszaki na ręczniki. Najbardziej uniwersalne są modele ścienne (np. chromowane), które należy umieścić obok umywalki, wanny, a także kabiny prysznicowej, czyli w pobliżu miejsc służących do mycia dłoni oraz ciała. Znakomitą alternatywę do wyjątkowo dużych pomieszczeń stanowią natomiast specjalne stojaki łazienkowe składające się z kilku ramion.

Poza tym nie obejdzie się bez funkcjonalnego uchwytu na papier toaletowy. Najlepiej postawić na designerski model z dodatkowym pojemnikiem na szczotkę do czyszczenia muszli klozetowej, gdyż wspaniale wzbogaci cały wystrój. Z pewnością przydadzą się też kubki na szczoteczki do zębów oraz uniwersalne pojemniki do przechowywania drobnych elementów wykorzystywanych podczas robienia makijażu czy układania fryzury. Oba te rozwiązania pozwolą na łatwe utrzymanie porządku i zorganizowanie przestrzeni w łazience. Pozostałe polecane akcesoria to m.in. kosz na brudną bieliznę (np. wiklinowy), mydelniczka, dozownik na mydło w płynie i mały dywanik podłogowy (o właściwościach chłonnych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*