Mieszkanie

Mały pokój nastolatka – duże możliwości aranżacyjne

Mały pokój nastolatka – duże możliwości aranżacyjne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest tajemnicą, że wyposażenie dużego pomieszczenia jest dużo łatwiejsze niż małego pokoju. Można w nim bowiem zmieścić dosłownie wszystko, na co tylko mamy ochotę. W przypadku miejsc o nieco skromniejszym metrażu, umeblowanie należy dokładnie przemyśleć, tak aby na końcu nie okazało się, że nie mamy gdzie położyć niezbędnych do życia rzeczy. Ważne jest także to, aby wybierać rzeczy kompaktowe, np. łóżka pojedyncze 80×200 czy wysokie, pojemne szafy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyposażania pokoju dla nastolatka? Oto kilka wskazówek!

W małym pokoju też wszystko się zmieści

Aranżację niewielkiego pokoju dla nastolatka warto rozpocząć przede wszystkim od dokładnego planu. Już na samym początku musimy wiedzieć, co i gdzie zostanie ustawione. Następnie należy dokładnie zmierzyć przestrzeń, jaką mamy i dobrać pod nią poszczególne meble. Dobrym wyborem dla małych pomieszczeń są łóżka pojedyncze 90×200. Są one prawie tak samo komfortowe jak te większe, a jednocześnie nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Jeśli natomiast pokój jest rzeczywiście niewielki i posiada zaledwie kilka metrów kwadratowych, wówczas dobrym pomysłem jest także instalacja piętrowego łóżka, pod którym zostanie umieszczone biurko. Poszukując mebli do takiego pomieszczenia, warto zadbać o absolutne minimum. Jedna szafa i komoda w zupełności wystarczy, a jednocześnie nie zajmie całej przestrzeni. Dobrym pomysłem optyczne powiększenie pokoju może być zakup tapety w geometryczne kształty i umieszczenie jej na jednej ze ścian.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*