Człowiek i styl

Masaż w zaciszu własnego domu – co będzie do tego potrzebne

Masaż w zaciszu własnego domu – co będzie do tego potrzebne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że masaż i dotyk doskonale redukuje zmęczenie, stres i pomaga uwolnić się od wszystkich zmartwień. Warto poznać podstawowe techniki masażu, dzięki którym będzie można go zrobić bliskiej osobie w zaciszu własnego domu. Wbrew pozorom, nie są one trudne do opanowania. Dobrze rozpocząć od zakupu kilku potrzebnych produktów i właściwego przygotowania. Podpowiadamy, o jakich elementach nie można zapomnieć.

Jak przygotować się do zrobienia masażu?

To, co z pewnością będzie nam potrzebne do zrobienia pierwszego masażu to odpowiedni kosmetyk. Oliwki, olejki czy balsamy to nieodłączny element, który właściwie zadba o skórę osoby masowanej. W trakcie wykonywania masażu między dłonią a ciałem powstaje tarcie, jeżeli skóra nie jest natłuszczona, może to prowadzić do jej zaczerwienienia oraz podrażnień.  Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych oliwek i olejków są świece do masażu. Ich użycie jest niezwykle proste – wystarczy zapalić ją i odczekać, aż wosk zacznie się rozpuszczać. Taką jego postacią masuje się ciało, co jest niezwykle przyjemnym doznaniem dla osoby masującej. Dodatkowo w trakcie masażu uwalnia się kojący, niepowtarzalny zapach, który pogłębi stan relaksu.

Kiedy mamy  już podstawowe kosmetyki, należy zadbać o miejsce, w którym odbędzie się masaż. Najlepszym wyborem będzie profesjonalne łóżko, o której jednak trudno we własnym mieszkaniu. Dobrze jest zatem wybrać taką powierzchnię, która nie będzie zbyt twarda, ani zbyt miękka. Może być to nawet podłoga, jednak koniecznie należy zadbać o dobrą izolację cieplną od podłogi – może to być, chociażby koc czy karimata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*