Mieszkanie

Montaż kabli i mebli w domu – jakie części będą przydatne?

Montaż kabli i mebli w domu – jakie części będą przydatne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele osób nie lubi korzystać z pomocy fachowców i samodzielnie zajmuje się we własnym domu wykonywaniem różnorodnych prac monterskich czy naprawczych. Mowa tutaj m.in. o zakładaniu instalacji kablowych oraz montażu mebli. Aby móc sprawnie, szybko i bezpiecznie realizować te czynności, należy posiadać szereg przydatnych akcesoriów. Doskonałym przykładem są choćby przepusty i przelotki, które mają za zadanie optymalnie ochraniać przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ich różne rodzaje można zamówić na https://www.bhjanecki.pl/przepusty-i-przelotki-c-28.html.

Wybierajmy elementy funkcjonalne i wytrzymałe 

Przy montażu kabli przydadzą się przede wszystkim wspomniane już przepusty oraz przelotki. Powinny to być produkty wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na szkodliwe działanie wszelkich czynników zewnętrznych i zapewniającego instalacji optymalne parametry izolacyjne. Niezbędne są ponadto uchwyty mocujące, przeznaczone do zaprowadzenia idealnego porządku wśród plątających się przewodów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób postronnych. W tej kategorii wyróżniamy m.in. obejmy, klipsy, opaski (gładkie, kulkowe i koralikowe), klemy oraz zapinki.

Trzecim rodzajem niezwykle użytecznych elementów są dławnice gumowe, zwane inaczej dławnikami elektrycznymi (z przeciwnakrętką i bez). Dzięki ich wykorzystaniu istnieje możliwość skutecznego zamocowania, uszczelnienia, scentrowania i zabezpieczenia kabli przed wyrwaniem. Oprócz tego warto posiadać w swoim ekwipunku tuleje odprężające (pełniące funkcję zacisków), oploty oraz specjalne zaślepki do otworów po przepustach. Z kolei przy montażu mebli przydadzą się następujące części:

– śruby, podkładki i wkręty wykonane ze stali nierdzewnej

nitotrzpienie i nitonakrętki – trwałe elementy złączne pełniące podobną rolę co śruby, ale posiadające większy zakres zacisku

– szyny teleskopowe – specjalne rolki przeznaczone do montażu w szufladach (zapewniają im swobodne wysuwanie się i wsuwanie)

– zawiasy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*