Zdrowie

Mydło przyjazne dla cery

Mydło przyjazne dla cery
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając odpowiednie kosmetyki do higieny i pielęgnacji twarzy powinno się zwrócić uwagę na rodzaj cery. Nieodpowiednie dobranie mydła do skóry twarzy może spowodować jej nadmierne przesuszenie lub też wysyp niepotrzebnych krost. W szczególności gdy woda w kranie, pozostawia wiele do życzenia. Drogerie posiadają w swoim asortymencie wiele rodzajów tego kosmetyku: szare, pachnące, w kostce czy też płynie. Tu nasuwa się pytanie, jakie mydło wybrać, by najlepiej chroniło naszą cerę?

Odpowiednie Ph

Niejedna kobieta, wybierając kosmetyki do pielęgnacji cery, zapomina o tym by sprawdzić, jakie ma ono Ph. Standardowe, mydło jakie znajdziemy na półce sklepowej, ma odczyn zasadowy, źle wpływający na skórę o odczynie kwasowym. Stąd często po umyciu, skóra twarzy wydaje się być za bardzo ściągnięta powodując dodatkowo łuszczenie się naskórka. Obecne mydła nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdziwym tradycyjnym specyfikiem. Dlatego świetna alternatywa dla nich może być mydło z aleppo.

Tradycyjne mydła

Stosunkowo niedawno na polski rynek trafiły produkty przypominające te, których używały nasze mamy i babcie. Syryjskie mydła tworzone są na bazie naturalnych olejów roślinnych. Dzięki temu skutecznie oczyszczają  skórę jednocześnie zapewniając jej nawilżenie. Można je nabyć w postaci kostki oraz jako mydło aleppo w płynie. W zależności od stężenia odpowiednich olejków w nim zawartych, może być stosowane jako preparat leczniczy, łagodzący świąd oraz dolegliwości skórne. Nie posiada ono żadnych sztucznych substancji pieniących ani zapachowych. Można go z powodzeniem stosować do każdego rodzaju cery.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*