Mieszkanie

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając pościel dla dziecka?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając pościel dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór pościeli dla dziecka jest bardzo odpowiedzialnym wyborem: musi zapewnić maluchowi zdrowy i komfortowy sen. Choć wiele bajkowych wzorów z mniej lub bardziej rozpoznawalnymi postaciami zachęca swoim wyglądem, należy pamiętać, że nie jest to kluczowe kryterium wyboru. Najważniejszy jest materiał: wybierając dziecięcą pościel należy zwrócić uwagę, czy jest ona wykonana z naturalnego materiału. Powinien on być przewiewny, delikatny dla wrażliwej dziecięcej skóry i praktyczny w użytkowaniu, a co za tym idzie – także trwały. Doskonałym wyborem będzie pościel z kory. Materiał ten jest bezpieczny, idealny do dziecięcego łóżka. Wiele wzorów pościeli z kory można znaleźć tutaj: https://nyks.pl/posciel/kora/160×200, z pewnością uda się dopasować coś idealnego dla pociechy. Kora nie uczula, jest praktyczna i może być używana przez cały rok: zapewni odpowiednią wentylację latem i ogrzeje zimą.

Gdy materiał zostanie już wybrany, dobrze jest rozejrzeć się za pościelą z odpowiednim certyfikatem czy atestem, które gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Jaśki do dziecięcego łóżeczka

Oprócz kołdry i dużej poduszki, urządzając sypialnię dziecięcą warto jest kupić także mniejszą poduszkę. Wiele dzieci nie wyobraża sobie spania bez jaśka! Z racji tego, że znajduje się on bardzo blisko ciała i wiele dzieci się z nim praktycznie nie rozstaje, jasiek brudzi się częściej i łatwiej ulega zniszczeniu niż duża poduszka. Ze względu na to, poszewka 40×40, czyli w rozmiarze jaśka powinna być częściej wymieniana, warto więc zadbać o odpowiedni zapas takich poszewek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*