Człowiek i styl

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dzieci?

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dzieci?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obuwie dla dzieci powinno być wygodne i bezpieczne. Oczywiście, dobrze żeby przy tym prezentowało się odpowiednio atrakcyjnie. W końcu każdy, bez względu na wiek, chce wyglądać modnie. Jakie jeszcze sprawy są ważne podczas zakupu obuwia dziecięcego?

Trwałość i najlepsze surowce

Dzieci nie potrafią jeszcze odpowiednio zadbać o swoją odzież i obuwie. A, że najczęściej energia wprost ich roznosi, a w głowach mają pełno pomysłów, nie jest trudno przewidzieć jaki będzie tego efekt. Obuwie dziecięce jest narażone na ciągłe zabrudzenia, przeżyje też wiele starć z różnego rodzaju podłożem, kamieniami oraz innymi przeszkodami. Najlepiej więc, żeby było wykonane z materiałów odpornych na brud i uszkodzenia mechaniczne – jak najbardziej trwałych. Poza tym, musi posiadać elastyczną podeszwę (dzięki niej stopa „pracuje”) i sztywny zapiętek. Możesz mieć wtedy pewność, że jest ono bezpieczne i zapewnia stopie zdrowy rozwój.

Dodatki, które ułatwią noszenie

Rodzice najchętniej kupują buty na rzepy, które maluchy potrafią łatwo samodzielnie założyć i zdjąć. Dobrym wyborem są też suwaki błyskawiczne. Co ze sznurówkami? Samodzielne wiązanie butów, to spore wyzwanie i najczęściej uczą się tego dopiero kilkulatki. Nie oznacza to wcale konieczności rezygnowania z takich butów. Świetnym rozwiązaniem będą sznurówki gumowe, których nie trzeba wiązać. Są elastyczne, więc dostosowują się do szerokości stopy, łatwo je założyć, a przy okazji są zazwyczaj w żywej kolorystyce, którą pokocha każde dziecko. Rodzicom przypadnie zaś do gustu fakt, że są przy tym trwałe i odporne – posłużą przez dłuższy czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*