Technologie & IT

Na jakie usterki narażony jest smartfon?

Na jakie usterki narażony jest smartfon?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfon to drogocenne urządzenie, które kosztuje często tysiąc złotych, lub więcej. Z tego powodu trzeba je chronić najlepiej jak się da. Niestety, nowoczesne telefony z powodu swojej budowy są narażone na wiele usterek mechanicznych. Najczęstszymi z nich są te, wywołane wskutek upadku z wysokości. Uszkodzenia ekranu, czy obudowy to coś, co zdarza się raz na jakiś czas. Najbardziej narażone na uszkodzenie swojego smartfona są osoby posiadające fizyczną pracę.

Gdy telefon wypadnie z kieszeni, upadając na beton, niemal na pewno może doznać jakiejś usterki.. By temu zapobiec, warto wyposażyć się w kabury na telefon. Są one przeznaczone właśnie dla ludzi posiadających fizyczną pracę lub takich, którzy często się przemieszczają. Telefon w takiej obudowie jest należycie chroniony, ponieważ ona sama jest bardzo solidnie wykonana.

Inne uszkodzenia

Innymi częstymi uszkodzeniami są drobne zarysowania ekranu. Dojść do nich może właściwie w każdej chwili, nawet bez naszego udziału. Nie są one może tak uciążliwe, jak pęknięcia obudowy, ale każda, nawet najmniejsza rysa na szkle znacznie obniża wartość telefonu przy jego sprzedaży. Do takiej usterki może dojść chociażby w damskiej torebce.

Jeżeli posiada się tam przedmioty ostre, mogą one zarysować ekran smartfona nawet bez naszej wiedzy. Opłaca się więc zainwestować w szkło hartowane, dostępne np. na https://pskomsklep.pl/. które nakładamy na przednią część telefonu. Wydając kilkadziesiąt złotych na takie zabezpieczenie mamy pewność, że nie powstaną na nim rysy powodujące spadek ceny w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*