Człowiek i styl

Na jakie zabiegi warto się wybrać do kosmetologa?

Na jakie zabiegi warto się wybrać do kosmetologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetolog to specjalista, który pozwala nam skutecznie dbać o kondycję i wygląd skóry. Wyjaśnia zasady pracy gruczołów łojowych, a także ułatwia wybór dopasowanych do konkretnej cery kosmetyków. Przede wszystkim jednak wykonuje profesjonalne zabiegi, które wykazują największą skuteczność w poprawie wyglądu skóry. Gdzie szukać specjalisty, jakim jest kosmetolog Bydgoszcz jest jednym z miast, w którym działają profesjonalne salony kosmetologiczne zatrudniające wykwalifikowanych pracowników. Każdy z nich powinien posiadać dyplomy i certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

Skóra jak marzenie

W gabinecie można skorzystać z bogatego pakietu zabiegów. W ofercie zwykle podzielone są one na usługi dla ciała i twarzy. W drugiej grupie znajduje się między innymi zabieg mikrodermabrazji, który polega na mechanicznym ścieraniu zrogowaciałego naskórka przy zastosowaniu głowicy z diamentową końcówką. Metoda ta umożliwia regulację złuszczania naskórka, aż do osiągnięcia odpowiednich rezultatów.

Z kolei wśród zabiegów na ciało szczególnym zainteresowaniem cieszy się epilacja laserowa, która polega na trwałym usunięciu owłosienia. W tym celu używany jest specjalny przyrząd, który wysyła wiązkę światła do cebulki włosa, uszkadzając ją na wybranej głębokości. Współczesne gabinety dopasowują intensywność procedury zarówno do fototypu skóry, jak i rodzaju włosa. Innym polecanym zabiegiem jest Zaffiro, czyli lifting termiczny, którego celem jest bezbolesne odmładzanie za pomocą światła podczerwonego (IR). Głowica wykonana ze szlachetnego kryształu szafirowego podgrzewa głębokie warstwy skóry, co pobudza włókna kolagenowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*