Człowiek i styl

Najczęstsze awarie w ekspresach do kawy

Najczęstsze awarie w ekspresach do kawy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekspresy na stałe zawitały do wielu polskich domów i zakładów pracy. Częste użytkowanie sprzyja powstawaniu awarii, z którymi możesz poradzić sobie na różne sposoby. Poniżej prezentujemy najczęstsze usterki, które mogą dotknąć także Twoje urządzenie.

Symptomy usterek: smak, hałas, wycieki

Nietypowy smak kawy po jej przygotowaniu to pierwszy istotny symptom, mogący świadczyć o wystąpieniu usterek. Przyczyny tego mogą być różne. Niekiedy jest nią uszkodzony system mielenia ziaren, które nie zostają rozdrobnione w odpowiednim stopniu.

Również problemy w działaniu układu podgrzewającego wodę mogą powodować dziwny posmak. Niestety rozwiązanie tego problemu może wymagać kontaktu z serwisantem. Ponadto przyczyna może tkwić w osadzie kamiennym, którego usunięcie jest bardzo proste i szybkie.

Nadmierny hałas w trakcie pracy to kolejny istotny symptom. Może wynikać z problemów w pracy poszczególnych podzespołów, zaburzonej higieny układu oraz (ponownie) powstałego osadu kamiennego. Także źle dokręcone filtry wody mogą wywoływać nietypowe wibracje, przekładające się na dziwny hałas w trakcie pracy urządzenia. 

Kolejne warte wymienienia symptomy to zbierająca się pod ekspresem woda oraz zbyt wolne działanie dozownika. Ponieważ wywołujące je przyczyny mogą być  bardzo różnorodne, a niekiedy skomplikowane, warto zrezygnować z upartego samodzielnego czyszczenia i skorzystać z pomocy specjalistów.

Warto pamiętać, że dobrej jakości ekspres pomoże Ci uniknąć wymienionych powyżej problemów. Polecamy pod tym względem ekspres do kawy Jura, który poza wysoce funkcjonalną konstrukcją posiada także specjalne zabezpieczenia przeciwdziałające powstawaniu osadów kamiennych. Ekspresy Jura znajdziesz z łatwością w ofercie sklepów do wyposażenia lokali gastronomicznych, jak i w ofercie sprzedawców internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*