Mieszkanie

Najmodniejsze firany do Twojego domu

Najmodniejsze firany do Twojego domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pasują do każdego okna i stylu. Finezyjnie upięte lub haftowane w delikatne wzory wprowadzają romantyczny nastrój. Woale i tiule dodają pomieszczeniom lekkości. Tkaniny w intensywnych kolorach lub w duże wzory podkręcają nowoczesny styl wnętrz. Firany i zasłony są nie tylko piękną ozdobą okna, ale też mają szereg praktycznych funkcji. Chronią przed intensywnymi promieniami słońca w upalne dni. Zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia zimą. Zmniejszają hałas docierający z zewnątrz. Utrudniają fruwającym owadom wtargnięcie do wnętrza naszego domu. Obecnie na rynku mamy wyjątkowo bogaty asortyment okiennych ozdób. Każdy znajdzie wśród nich modne i piękne firany oraz zasłony do swojego domu.

Nowoczesne zasłony

Wybierając zasłony stawiajmy na jakość wykonania i rodzaj materiału, z której zostały uszyte. Tkanina powinna być wysokogatunkowa i odporna na uszkodzenia. Tylko takie modele spełnią funkcje dekoracyjne i podniosą atrakcyjność pomieszczenia, w którym je powiesimy. W zależności od naszych preferencji i rodzaju karnisza możemy zdecydować się na zasłony na przelotkach, na tunelu, panele lub ekrany. Przy cienkich tkaninach oraz jeśli upinamy zasłonę przy pomocy żabek warto wybrać te na taśmie marszczącej. W gramaturze, kolorystyce i wzornictwie nowoczesnych tkanin nie ma ograniczeń. Modne są zarówno gładkie jak i wzorzyste; cienkie, firankowe i zaciemniające, np. takie jak te oferowane na https://tendina.pl/zaslony

Wybierając zasłony, kierujmy się stylem wnętrza. Pamiętajmy, że jeśli mamy meble tapicerowane, inne tkaniny powinny do nich pasować. Bierzmy pod uwagę także rodzaj pomieszczenia. O ile w sypialni czy pokoju dziecka zasłony zaciemniające są wręcz wskazane, to już raczej nie pasują do kuchni. Uważać trzeba również podczas kupowania jednakowych zasłon do wszystkich okien, a więc i pomieszczeń w domu. Wzorzyste zasłony, które powiesimy w salonie i jadalni, w naszej kuchni mogą wyglądać groteskowo, a w pokoju dziecka zbyt smutno i ciężko.

Decydując się na jeden rodzaj tkanin w całym domu, wybierzmy raczej, na przykład jednobarwne jasne woale. Często zdarza się, że na rynku nie znajdziemy wymarzonych zasłon, bądź trudno o zakup produktu w interesujących nas wymiarach. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie materiału i zamówienie szycia. Przy takiej opcji mamy możliwość zaprojektowania dodatkowych interesujących nas oryginalnych rozwiązań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*