Czas wolny

Niezbędnik snowboardzisty

Niezbędnik snowboardzisty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Snowboard to zimowy sport dostarczający mnóstwo frajdy i niezapomnianych wrażeń. Aby bezpiecznie i komfortowo go uprawiać, trzeba jednak koniecznie zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, odpowiedni strój oraz szereg różnych akcesoriów. Absolutną podstawą jest oczywiście deska snowboardowa dla dzieci i dorosłych, która powinna być solidnie wykonana i idealnie dopasowana pod względem rozmiaru do naszego wieku. Istnieje możliwość wypożyczenia tej konstrukcji, co jest znakomitym rozwiązaniem dla osób początkujących.

Nie zapomnijmy o drobnych, ale przydatnych gadżetach 

Każdy snowboardzista musi posiadać przede wszystkim deskę pasującą do stylu jazdy. Wyróżniamy modele freestylowe (szerokie i ponadprzeciętnie stabilne), freeridowe (idealne do poruszania się po puchu), alpejskie (twarde, wąskie i wyjątkowo długie) oraz All Mountain (uniwersalne, o symetrycznej konstrukcji). Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest odzież, składająca się z: nieprzemakalnej, wentylowanej kurtki z kapturem, spodni z usztywnieniami na siedzeniu i kolanach, butów typu flex z wyciąganą wkładką, rękawic z paskiem usztywniającym i bielizny termoaktywnej wykonanej z syntetycznych materiałów (najlepiej poliamidu).

Nie obejdzie też bez gogli, wytrzymałego kasku i ciepłej czapki. Dobrej jakości czapki snowboardowe i inne dodatki do stroju posiada w swojej ofercie wiele specjalistycznych sklepów internetowych z asortymentem narciarskim. Oprócz tego warto się zaopatrzyć w smar i narzędzia serwisowe do deski, dedykowane preparaty do impregnacji butów i czyszczenia odzieży, termos lub kubek termiczny na herbatę, a także ocieplające wkładki do butów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*