Człowiek i styl

O czym powinniśmy pamiętać ucząc nasze dziecko języka angielskiego?

O czym powinniśmy pamiętać ucząc nasze dziecko języka angielskiego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poza rozmową z dzieckiem i czytaniem z nim, są pewne rzeczy, które mogą pomóc zapewnić, że dziecko rozwinie silne umiejętności czytania i pisania:

Czytanie na głos

Czytaj dziecku na głos każdego dnia, zaczynając od urodzenia lub nawet wcześniej. Czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności słownictwa i buduje znajomość książek i opowieści – oba te elementy są niezbędne, aby stać się czytelnikiem. Czytanie na głos pomaga również rozwijać umiejętności językowe; to świetny sposób, aby rodzice i dzieci mogli się ze sobą komunikować. Książki dla dzieci po angielsku dodatkowo dają dzieciom możliwość usłyszenia i nauczenia się nowych słów, co jest kolejnym ważnym sposobem, w jaki czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności językowe. 

Gry językowe po angielsku

To kolejny świetny sposób, aby pomóc dziecku rozwinąć umiejętności językowe. Gry językowe to często zabawne, interaktywne sposoby, dzięki którym rodzice i dzieci poznają nowe słowa, pojęcia i słownictwo. Na przykład, możecie zagrać w grę, w której jedna osoba mówi słowo lub krótkie zdanie po angielsku, a druga musi je powtórzyć używając swoich własnych słów tak szybko, jak to możliwe.

Oglądanie animacji po angielsku

Innym zabawnym sposobem na pomoc dzieciom w rozwijaniu ich umiejętności językowych jest wspólne oglądanie animacji w języku angielskim. Można znaleźć wiele filmów animowanych, które są odpowiednie dla małych dzieci i zawierają ciekawe fabuły, postacie i sytuacje. Oglądając te filmy razem z rodziną, będziecie mogli rozmawiać o tym, co dzieje się na ekranie, a także uczyć się nowych słów i zwrotów w tym samym czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*