Mieszkanie

Od czego zacząć projektowanie łazienki?

Od czego zacząć projektowanie łazienki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektowanie łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ najczęściej są one pomieszczeniem o ograniczonym metrażu. Z uwagi na to, odpowiednia łazienka powinna być nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim funkcjonalna. O czym należy pamiętać, aranżując to pomieszczenie?

Wybór ceramiki sanitarnej

Kluczową rolę w projektowaniu łazienki odgrywa armatura łazienkowa, która docelowo ma się w niej znaleźć, czyli sedes, umywalka, wanna lub  prysznic. Ma to o tyle znaczenie, że niektóre wybory mogą wymagać dokonania przebudowy instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Co więcej, armatura naścienna wymaga innych czynności montażu aniżeli podtynkowa. Dodatkowo należy się zastanowić czy w łazience będzie pralka, co może wymagać również przebudowy instalacji elektrycznej.

Co ważne, trzeba także wziąć pod uwagę funkcjonalność tego pomieszczenia. Jeżeli w domu są małe dzieci, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wanna (do której można zamontować parawan nawannowy sprawiający, że wanna może także pełnić rolę prysznica).

W jakim stylu urządzić łazienkę?

Dokonawszy wyboru odpowiedniej armatury łazienkowej, należy zastanowić się nad stylem, w którym zamierzamy urządzić to pomieszczenie. Czym się sugerować przy wyborze płytek ceramicznych? Przede wszystkim swoimi preferencjami estetycznymi. Łazienka jest tym pomieszczeniem, które remontuje się co kilka, a nawet kilkanaście lat. Z uwagi na to, nie warto ślepo podążać za modą, która niekoniecznie odpowiada naszej estetyce. Warto pamiętać o podstawowych zasadach aranżacji wnętrz.

W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się jasne kolory, które optycznie je powiększają. Dodatkowo, takie rozwiązanie pozwala odświeżyć pokój kąpielowy co jakiś czas poprzez zmianę dodatków. Gustowne akcesoria do łazienki (np. kosz na pranie, uchwyt na papier toaletowy, dywaniki czy dozownik na mydło) to jedna z najtańszych możliwości pozwalająca zmienić wystrój tego pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*