Sezon zimowy to wielkie wyzwanie tak dla właścicieli domów, jak i dla środowiska. Z jednej strony zachodzi naturalna potrzeba ogrzania budynku w optymalnie niskich kosztach, z drugiej dbałość o czystość powietrza. Paliwa stałe należą co prawda do niskokosztowych, ale mają zdecydowanie destrukcyjny wpływ na otaczającą naturę, stąd coraz częściej poszukuje się alternatywnych możliwości. Coraz częściej słyszy się o fotowoltaice, która – w najprostszym rozumieniu – pozwala na generowanie prądu z naturalnego źródła, jakim jest słońce.
Ogrzewanie elektryczne to szereg korzyści – począwszy od braku konieczności wydzielania pomieszczenia na kotłownię, poprzez wysoki komfort użytkowania po bezpieczeństwo tak dla mieszkańców, jak i środowiska. Sceptycy wskazują, że jest to jednak najdroższe rozwiązanie, które dodatkowo jest uzależnione od stawek lokalnego dostawcy energii. Tymczasem jeśli połączy się elektryczny system grzewczy z instalacją fotowoltaiką można uzyskać optymalne, ekonomiczne efekty.
Inwestorom, których interesuje fotowoltaika dofinansowanie okaże się niezwykle pomocnym i obniżającym koszty rozwiązaniem, które jest dodatkowym atutem przemawiającym za nowoczesnym i ekologicznym systemem. Można je uzyskać na szczeblu lokalnym, a pomoc w wypełnieniu wniosków oferują firmy zajmujące się projektowaniem i zakładaniem tego rodzaju instalacji.
Instalacja fotowoltaiczna to nie wszystko – oczywiście zapewnia ona odpowiednie dostawy energii, ale kluczem do ogrzewania domu jest właściwy dobór komponentów grzewczych, czyli urządzeń. Najlepszym i jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem jest piec elektryczny akumulacyjny, który kumuluje ciepło, a później, w odpowiednim czasie „oddaje je” do pomieszczeń. Zdolność akumulowania ciepła piec zawdzięcza zaawansowanej technologicznie konstrukcji, która jest wyposażona m.in okablowane grzałki oraz cichy wentylator. Projektując ogrzewanie domu, warto postawić na rozwiązania zapewniające działanie proekologiczne, niezawodność, komfort i bezpieczeństwo, a ogrzewanie elektryczne nie musi oznaczać wysokich kosztów eksploatacyjnych.