Zdrowie

Pielęgnacja ust zimą – o tym warto pamiętać

Pielęgnacja ust zimą – o tym warto pamiętać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usta szczególnie zimą są narażone na uszkodzenia i pękanie. Bardzo niekorzystnie wpływa na nie niska temperatura oraz wiatr. Dlatego tak ważne jest odpowiednia pielęgnacja ust, dzięki której będą one zawsze miękkie i delikatne. 

Sposoby na piękne i zadbane usta

Niezbędnym produktem, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce jest dobrej jakości pomadka ochronna. Wargi tracą wilgoć zdecydowanie szybciej niż inne części ciała, dlatego muszą być regularnie nawilżane. Najlepiej sprawdzi się do tego sztyft lub balsam na bazie miodu oraz witaminy A, która ma właściwości regenerujące i odżywcze. Po powrocie do domu z zimowego spaceru warto nałożyć na usta grubą warstwę tłustego kremu, który szybko je nawilży. Świetne rezultaty daje także regularne stosowanie peelingów, które pomogą usunąć martwy i suchy naskórek. Duży wybór dobrej jakości kosmetyków o świetnych składach można znaleźć na stronie https://www.sohoglam.pl/.

Wiele osób wychodząc na zewnątrz podczas mrozu popełnia ogromny błąd i oblizuje wargi. Jest to niewłaściwe przede wszystkim ze względu na to, że ślina dodatkowo wysusza powierzchnię ust. Zdecydowanie lepiej, w momencie, gdy zaczynamy czuć, że wargi stają się suche zastosować nawet kilka warstw pomadki ochronnej. Można także przeprowadzać delikatne masaże z wykorzystaniem zwykłej szczoteczki do zębów, które pobudzą krążenie i zadziałają jak peeling. Odpowiednio wypielęgnowane usta będą wyglądały pięknie i zdrowo. Na zadbanych wargach zdecydowanie lepiej trzymają się także szminki oraz błyszczyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*