Zdrowie

Badania, które należy wykonać w trakcie ciąży

Badania, które należy wykonać w trakcie ciąży
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularna profilaktyka to jeden z najważniejszych elementów dbania o swoje zdrowie. Umożliwia szybkie wykrycie ewentualnych problemów i zgłoszenie się po pomoc do specjalisty. Z kolei poprawne wyniki przeprowadzonych badań są w stanie znacząco nas uspokoić i napełnić optymizmem na przyszłość. O swoje ciało należy szczególnie dbać między innymi w czasie ciąży. To wyjątkowy okres w życiu kobiety, dlatego rozsądnie będzie wprowadzić kilka zdrowych nawyków.

Trzymać rękę na pulsie

Aby ułatwić odnalezienie się w medycznej terminologii wszystkim przyszłym mamom, stworzono kalendarz badań w ciąży. Do obowiązkowych zaliczają się między innymi te, które są dobrze znane każdemu z nas. Mowa tutaj o pomiarach ciśnienia, morfologii krwi, ogólnym badaniu moczu, o badaniu poziomu glukozy we krwi na czczo oraz o oznaczeniu TSH. Bardzo ważne jest przeprowadzenie cytologii i testu przesiewowego w kierunku kiły. Typowym dla ciężarnych badaniem będzie badanie ultrasonograficzne, które pozwoli na ocenienie przez lekarza budowy płodu i dostrzeżenie możliwych wad o podłożu genetycznym.

Istotną rolę odgrywa systematyczne monitorowanie masy ciała ciężarnej. Bezwzględnie należy wykonać również badanie w kierunku toksoplazmozy. Wszystkie badania trzeba przeprowadzać w zaufanej placówce, pod okiem specjalistów. Dzięki temu zyskamy pewność co do tego, że znajdujemy się we właściwych rękach. Z godną polecenia ofertą opieki ginekologicznej można zapoznać się na stronie internetowej https://imedica.com.pl/ginekologia-i-poloznictwo/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*