Technologie & IT

Podróż busem – plusy/minusy

Podróż busem – plusy/minusy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się na wakacje czy nawet na krótką wycieczkę warto rozsądnie wybrać środek transportu. Każdy dostępny środek ma pewnego rodzaju wady i zalety. Nie warto zatrzymywać się ciągle przy jednym, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, skoro realnie może się okazać, że inne środki transportu mogą być równie efektywne i komfortowe. Jednym ze środków transportu, który ogólnie bywa raczej niedoceniany jest bus. Mniejsza wersja autokaru uważana jest za generującą więcej problemów, niż inne środki transportu co oczywiście nie jest prawdą. Warto przyjrzeć się charakterystyce podróży busem.

Plusy i minusy

Przede wszystkim busowi zarzucane jest, że pomieści mniej osób i jest mniej wygodny. Co prawda na krótkich dystansach, jak na przykład z Krakowa do Katowice nie robi to większego problemu, to jednak na dłuższych (chociażby z Katowic do Holandii) może być to pewien problem. Często nie ma gdzie rozłożyć nóg, a przede wszystkim nie ma także zazwyczaj takich udogodnień jak gniazdka z prądem czy internet. W przypadku autobusów wypada to o wiele lepiej.

Trzeba jednak przyznać, że busów jest znacznie więcej, niż klasycznych autobusów. Nie zauważa się tego przy zwykłych podróżach krajowych, lecz kiedy ktoś chce pojechać do zagranicznego miasta może znaleźć wiele więcej ciekawszych połączeń właśnie dzięki busom (sprawdź np.: busy Holandia Kraków). Oczywiście dodatkowym plusem jest bardziej atrakcyjna niż w przypadku autobusów cena. Nie można mówić więc, że podróżowanie busem jest na wskroś gorsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*