Technologie & IT

Czy montaż klimatyzacji w samochodzie jest trudny

Czy montaż klimatyzacji w samochodzie jest trudny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja samochodowa jest wybawieniem w czasie upałów. Niestety nie każde auto jest w ten system wyposażone. Czy jest możliwość dołożenia go do pojazdu, któremu nie został on zamontowany fabrycznie? Postanowiliśmy to sprawdzić, zasięgając opinii w różnych warsztatach samochodowych.

Klimatyzacja jako opcja

Jeżeli w modelu pojazdu, który posiadamy, system chłodzenia wnętrza był oferowany jako opcja, to montaż będzie o wiele łatwiejszy. Wszystkie punkty mocujące, a także duża część fabrycznej instalacji często już znajduje się w samochodzie, tylko jest niewykorzystywana. Wystarczy, że mechanicy zdobędą oryginalne wyposażenie, takie jak sprężarka, przewody, skraplacz oraz parownik i zamontują je tak, jak przewidziała fabryka. Często w ten sposób montowana jest klimatyzacja Mitsubishi Warszawa ma mnóstwo serwisów, które podejmą się wykonania dla nas tego typu usługi.

Brak fabrycznej instalacji

W przypadku pojazdów, które nigdy nie posiadały klimatyzacji, zadanie jest trudniejsze. Trzeba bowiem wykonać mnóstwo dodatkowej pracy, takiej jak choćby wykonanie mocowań pod sprężarkę i całą resztę elementów. Bywa, że niewielka ilość miejsca w komorze silnika znacznie utrudnia zamocowanie nowych podzespołów. Niemniej montaż klimatyzacji w Warszawie, nawet w autach, które nigdy nie miały jej dostępnej, również jest możliwy. Wystarczy tylko zadzwonić do kilku warsztatów i zapytać czy podjęłyby się tego zadania. Na pewno znajdziemy serwis, który to dla nas zrobi. Trzeba tylko sprawdzić, czy silnik naszego samochodu ma wystarczającą rezerwę mocy, by był w stanie jednocześnie napędzać sprężarkę klimatyzacji i zapewniać dostateczną dynamikę jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*