Człowiek i styl

Coś na przedszkolną drzemkę

Coś na przedszkolną drzemkę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z elementów codziennej przedszkolnej rutyny jest leżakowanie. To bardzo ważna część dnia dla każdego malucha. Dzięki drzemce organizm regeneruje się, a wyspane dziecko to zadowolone dziecko. Sen pozytywnie wpływa również na rozwój psychofizyczny przedszkolaka. Aby umilić mu ten czas, warto w jego wyprawce uwzględnić dopasowaną kołderkę, a także poduszkę i poszewki. Dobrej jakości produkty z fantazyjnymi wzorami sprawią, że będzie to jedna z milszych chwil dnia.

Wyprawka dla przedszkolaka

Wybierając kołdrę, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Najlepiej używać tych z naturalnych materiałów, które będą bezpieczne dla dziecka. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kołdry bawełniane wypełnione silikonową włókniną. Warto sprawdzić, czy wypełnienie posiada atest. Takie kołderki sprawdzą się również u alergików. Można je prać w pralce, co wspomaga dbanie o higienę i walkę z alergenami. Kołdra do przedszkola potrzebuje również odpowiedniej oprawy w postaci poszewki. Wybór warto pozostawić dziecku. Będzie to dla niego dodatkowa zachęta do tego, by korzystać z pościeli i czerpać z tego przyjemność.

Na co się zdecydować?

Leżaki dla przedszkolaków mają zazwyczaj długość od 120 do 140 cm oraz szerokość około 60 cm. Co ważne, nie są wyposażone w materace. Aby nasza pociecha w komfortowy sposób mogła korzystać z drzemki, należy zaopatrzyć ją w kołderkę w odpowiednim rozmiarze. Dobrą praktyką jest wybór kołdry, która pozwoli na wypełnienie szerokości leżaka i dodatkowo okrycie dziecka. Możemy również zdecydować się na zakup kołdry w formie śpiworka. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Oprócz doboru odpowiednich wymiarów należy zastanowić się również nad grubością kołdry. Możemy wybierać wśród kołder na lato lub zimę. Oprócz tego możemy postawić na kołdry całoroczne. To optymalne i wygodne rozwiązanie. Ich właściwości pozwalają skórze oddychać, są lekkie i jednocześnie zapewniają maluchowi ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*