Zdrowie

Jak spakować apteczkę na egzotyczną wyprawę?

Jak spakować apteczkę na egzotyczną wyprawę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas marzy o egzotycznych wakacjach. Z niecierpliwością czekamy na relaks. Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Na tak daleki wyjazd warto spakować apteczkę, dzięki temu bardzo szybko poradzimy sobie z różnymi drobnymi dolegliwościami.

Drobne urazy

Każdemu z nas od czasu do czasu zdarzają się drobne rany i otarcia. W naszej podręcznej apteczce powinien znaleźć się żel przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. Niezbędna jest woda utleniona,plastry. Bywa, że na wakacjach przesadzimy ze słońcem. Dlatego w naszym bagażu powinien znaleźć się preparat z Panthenolem.

Na dalekich wyprawach możemy mieć problem z żołądkiem. Wpływ na to mogą mieć różne czynniki. Na przykład egzotyczna kuchnia bądź odmienna flora bakteryjna. Jak się przed tym zabezpieczyć? W naszej apteczce powinien znaleźć się węgiel aktywny, krople żołądkowe, a także zestaw elektrolitów. Musimy także pamiętać o zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Katar i gorączka

Nawet w ciepłych krajach może nas dopaść przeziębienie i gorączka. Jak sobie poradzić z tymi dolegliwościami? Pamiętajmy o preparatach przeciwgorączkowych i przeciwbólowych. Możemy także zabrać leki, które zwalczają pierwsze objawy przeziębienia. Przydadzą się także tabletki na ból gardła i krople na zatkany nos. Dzięki nim w krótkim czasie poczujemy się zdrowi.

Ponadto nie możemy zapominać o lekach, które przyjmujemy na stałe. Przed wyjazdem powinniśmy poprosić lekarza o odpowiednią receptę. W naszym bagażu powinien znaleźć się zapas medykamentów, który wystarczy na cały wyjazd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • jagoda 11.12.2017

    JEŚLI JEDZIECIE NA WYCIECZKĘ EGZOTYCZNĄ, WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ !!!!!!!!!! 🙂 LEPIEJ MNIE POSŁUCHAJCIE, WIEM Z DOŚWIADCZENIA, POTEM MOŻECIE MIEĆ PROBLEMY ZDROWOTNE :p